Левски победи с 86:74 Лукойл Академик в третия мач от финалната серия. Така "сините" съкратиха преднината на "студентите" на 1-2 победи. Четвъртият двубой ще се играе в четвъртък в София.

За днешния успех на Левски с най-голяма заслуга бе капитанът Стефан Георгиев-Торо, отчел се с 21 точки и 8 борби. Американците Доналд Коул, Арън Харпър и Боби Фрейзър също бяха на ниво, съответно с актив от 20, 18 и 15 точки. За Лукойл Академик най-резултатни пък бяха двама българи - Чавдар Костов и Тодор Стойков, с по 17 точки. Уили Дийн записа 15.

С днешната победа "сините" запазиха шансовете си да станат шампиони на България и да прекратят серията от 7 поредни титли на Лукойл Академик. За да стане това обаче, Левски трябва да спечели и четвъртия мач, а след това да направи и по-големия подвиг - да победи съперника си и в неговата зала в Правец. /БЛИЦ