Шампионите от Лукойл Академик поведоха с 1:0 победи в полуфиналната серия срещу Рилски спортист (Самоков), след като, тази вечер се наложиха с 93:75.

Перо Антич изигра най-силния си мач за "студентите" от началото на сезона и завърши с 23 точки, 11 борби, 8 асистенции и 7 откраднати топки, а Чавдар Костов и Тодор Стойков добавиха съответно по 14 и 13 точки.

За самоковци, които отново играха без капитана си Александър Груев и центъра Дейвид Бърджис, Симеон Найденов вкара 25 точки, а Травис Питърсън се отчете с 19.

"Студентите" имаха известни проблеми със своя съперник до края на първото полувреме, но в първите 7 минути след почивката наложиха пълен контрол върху събитията. Лукойл поведе с 21 точки за 71:50, 40 секунди преди края на третата четвърт и оттук до края срещата единствено се доиграваше.

Следващата среща е в четвъртък, а утре втори мач ще играят Левски и Балкан (Ботевград). В първия двубой “сините” спечелиха с 89:76./БЛИЦ