ЦСКА победи Локо (София) с 5:1 в дербито от 28-ия кръг на стадион “Българска армия”. Това бе трети пореден успех на “червените” над сериозен съперник, след като преди това те надиграха Литекс и Славия. С трите точки ЦСКА си осигури почти на сто процента участие в Лига Европа. Отборът е на второ място с 57 точки, на пет от Локо (Сф) и на шест от Левски.

“Железничарите” поведоха в днешния двубой чрез Дерек Асамоа, но след това домакините реализираха четири попадения, дело на Маркиньос, Йордан Минев, Елиот Гранден, Тодор Янчев и Александър Бранеков.

Играчите на треньора Димитър Васев, който дебютира начело на Локомотив, се представиха добре само в първите 20-ина минути. Още в 18-ата минута Дерек Асамоа напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и с диагонален удар преодоля Иван Караджов. Следващите минути бяха изцяло за “червено-черните” и те спокойно можеха да водят с повече голове. В 20-ата минута оставен сам Камбуров получи в наказателното поле от Генков, но стреля в краката на вратаря на ЦСКА. Две минути след това отново Камбуров имаше шанс, след като получи от Генков, но този път Апостол Попов с шпагат изби в корнер. След добрите двайсетина минути за гостите от Локо, “червените” взеха инициативата и смазаха съперника.

В 33-ата минута Маркиньос вкара хубав гол с глава, след като бе изпуснат от защитата на “железничарите”. В последната минута на първото полувреме “армейците” вече имаха предимство. Йордан Минев получи топката пред наказателното поле и с далечен удар препарира Левашки за 2:1.

През второто полувреме домакините имаха тотално превъзходство и заслужено вкараха още три гола. Още в 50-ата минута Елиот Гранден направи 3:1. Спас Делев получи пас отдясно, но излезе извън наказателното поле. Нисичкият нападател обаче върна топката в полето, където Гранден с удар по земя преодоля Юлиян Левашки. Натискът на домакините продължи и те стигнаха до нови положения.

В 72-ата минута Тодор Янчев реализира третото си поредно попадение. Капитанът получи пас от Саидходжа, напредна през половината на гостите и останал сам срещу Левашки, го прехвърли за 4:1. В 83-ата минута “червените” направиха 5:1. Влезлият като резерва няколко секунди преди това Александър Бранеков мина като на шега през половината на Локо (Сф) и с удар извън наказателното поле по земя оформи крайния резултат./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Локо (Сф) 5:1
0:1 Дерек Асамоа (18), 1:1 Маркиньос (33), 2:1 Йордан Минев (44), 3:1 Елиот Гранден (50), 4:1 Тодор Янчев (72), 5:1 Александър Бранеков (85)