Английският елитен Фулъм направи чудото и се класира на финала в новосъздадения турнир Лига Европа. Възпитаниците на Рой Ходжсън отстраниха немския Хамбургер след победа с 2:1 в полуфинала-реванш. Първата среща в Хамбург завърши при резултат 0:0 и така германският тим пропусна шанса да играе на финал на своя стадион. На финала на 12 май Фулъм ще чака победителя от Ливърпул и Атлетико (Мадрид). Фулъм започна участието си в турнира още от Третия квалификационен кръг. В груповата фаза бе с ЦСКА, като "червените" спечелиха единствената си точка именно срещу англичаните (1:1) на Националния стадион "Васил Левски".

Хамбургер дори поведе на “Крейвън Котидж” след прекрасен гол на Младен Петрич. Домакините обаче обърнаха резултата в своя полза след попадения на Саймън Дейвис и Золтан Гера.

Двубоят започна със страхотна възможност за Боби Замора, който след двоен пас със Золтан Гера, излезе сам срещу Франк Рост, който обаче спаси удара му. Въпреки това положение, Хамбургер постепенно заигра по-спокойно и упражни териториален натиск, който доведе до ценния гол за 1:0. В 22-ата минута пряк свободен удар от 25 метра бе реализиран по страхотен начин от Младен Петрич, който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Марк Шварцер. До края на полувремето Джонатан Питройпа бе близо до втори гол.

Втората част започна с натиск на домакините. В 69-ата минута Саймън Дейвис върна надеждите на лондончани, след като перфектно преодоля Ги Демел и с удар, срещнал гредата, вкара за 1:1. В 76-ата минута домакините поведоха с 2:1. След неразбирателство в защитата на гостите топката попадна в Золтан Гера, който прати топката във вратата на Хамбургер и класира Фулъм на финал./БЛИЦ

Фулъм - Хамбургер 2:1
(0:0 в първия мач)
0:1 Петрич (22), 1:1 Дейвис (69), 2:1 Гера (76)

Фулъм: Шварцър, Кончески, Пентсил (75 - Невланд), Хангеланд, Хюз, Дейвис, Етуху, Мърфи, Дъф, Гера, Замора (57 - Демпси)

Хамбургер: Рост, Матийсен, Аого, Боатенг, Демел, Яролим (90 - Розенал), Зе Роберто, Теше (55 - Ринкон - 79 - Гереро), Питройпа, Петрич, Ван Нистелрой

Стадион: "Крейвън Котидж", Лондон
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)
Жълти картони: Хангеланд, Демпси (Фулъм); Боатенг, Рост (Хамбургер)