На финала в Шампионската лига този сезон ще се изправят Байерн (Мюнхен) и Интер. "Нерадзурите" загубиха само с 0:1 от Барселона на реванша на "Камп Ноу" и с общ резултат 3:2 стигнаха битката за трофея. Спорът за отличието е на 22 май на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.

Това бе осмо участие на "нерадзурите" на 1/2-финал в Европа, като вече в пет те успяват да продължат напред. 38 години Интер не бе достигал финал в турнира на шампионите.

С отпадането Барселона пропусна да играе на втори пореден финал на турнира и да стане първият отбор, защитил трофея си на победител в Шампионската лига.

Тази вечер селекцията на Жозе Моуриньо не позволи на Меси и компания да играе атрактивен и нападателен футбол, като Барса стигна само до едно попадение. В 84-ата минута Жерар Пике порази вратата на Жулио Сезар, но това не бе достатъчно, за да бъде елиминиран добре бранещият се тим на Интер. Във втората минута на продължението гол на Боян Къркич бе отменен, тъй като преди топката да стигне до него с ръка я удари Сейду Кейта. Малко преди това с последователни пропуски пред вратата на Интер се отчетоха Шави и Меси.

Повече от час гостите от Милано играха в намален състав, но все пак оцеляха на "Камп Ноу" и се класираха на финала. В 28-ата минута Тиаго Мота бе изгонен от съдията Франк де Блеекере. Бразилецът вече имаше жълт картон, а удари в лицето Серхио Бускетс, за което получи втори и остави тима си с човек по-малко. Пет минути след това Меси бе близо до гол, но Жулио Сезар със сетни усилия успя да избие в корнер шутираната от аржентиската звезда топка.

Това не бе първият удар за Моуриньо, който първоначално бе заявил в стартовия състав Горан Пандев. Македонският нападател обаче се контузи на загрявката преди началото на двубоя и мястото му по спешност зае Кристиан Киву./БЛИЦ

БАРСЕЛОНА - ИНТЕР 1:0
(2:3 общ резултат)
1:0 Жерар Пике (84)

БАРСЕЛОНА:
1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике, 24.Яя Туре, 18.Габриел Милито (46-19.Максуел), 15.Сейду Кейта, 16.Серхио Бускетс (63-35.Жефрен), 6.Шави, 10.Лионел Меси, 9.Златан Ибрахимович (63-11.Боян Къркич), 17.Педро
Резерви: 13.Хосе Пинто, 4.Рафаел Маркес, 19.Максуел, 34.Тиаго, 35.Жефрен, 11.Боян Къркич, 14.Тиери Анри

ИНТЕР:
12.Жулио Сезар, 13.Дъглас Майкон, 25.Валтер Самуел, 6.Лусио, 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 8.Тиаго Мота, 26.Кристиан Киву, 10.Уесли Снайдер (66-11.Съли Мунтари), 9.Самуел Ето`о (86-17.Макдоналд Марига), 22.Диего Милито (81-2.Иван Рамиро Кордоба)
Резерви: 1.Франческо Толдо, 2.Иван Рамиро Кордоба, 23.Марко Матераци, 11.Съли Мунтари, 17.Макдоналд Марига, 89.Марко Арнаутович, 45.Марио Балотели