Рилски спортист запази шансовете си за четвъртото място и домакинско предимство в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига. "Скиорите" постигнаха трудна победа като гост на Черноморец. Бургазлии водеха с 18 точки след първото полувреме, но много силна игра на гостите през вторите 20 минути им донеса успех с 82:71.

Така в последния кръг Рилецо ще трябва да бие Ямбол у дома с поне 9 точки разлика и в същото време да се надява, че Балкан ще бие Черноморец, за да стане четвърти. При всякакво друго развитие на мачовете самоковци ще останат пети в класирането, място, което заемат и в момента. Черноморец пък е твърдо на последното осмо място и в първия кръг на плейофите ще играе с Лукойл Академик.

Роб Престън и Симеон Найденов играха силно за "скиорите" и вкараха по 20 точки. За домакините с 19 се отличи Христо Захариев. Мартин Дурчев вкара 17, а 16 точки срещу бившия си отбор отбеляза Асен Саралийски. /БЛИЦ