Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с минималното 1:0 в първи полуфинал в турнира Лига Европа. Единственото попадение реализира нападателят на домакините Диего Форлан. Реваншът между двата тима е след седмица в Ливърпул. В стартовите състави на двата тима отсъстваха звездите Кун Агуеро (наказан) и Фернандо Торес (контузен).

Още в 9-ата минута „дюшекчиите” организираха много добра атака и откриха резултата. Хурадо проби отляво и намери Форлан непокрит на границата на малкото наказателно поле. Първоначално уругвайският нападател не успя да намери добре топката с глава, но след това я насочи към мрежата на Рейна и след като Карагър не успя да играе с нея резултатът бе открит – 1:0.

Още в следващата атака гостите от Англия можеха да изравнят, но Бенаюн не се възползва от отлично центриране на Джонсън и с глава стреля неточно. Атаките на „червените” продължиха. В 18-ата минута гол на Бенаюн бе отменен заради спорна засада, а 60 секунди по-късно Джерард излезе очи в очи с Де Геа, но не намери целта.

Футболистите на Атлетико отговориха с шут на Рейес, който мина далеч над вратата. Играта се успокои и до 41-ата минута головите положения липсваха.

В 54-ата минута Форлан не успя да спре топката след отличен пас на негов съотборник зад защитата на Ливърпул, а в 58-ата Уйфалуши центрира отдясно, Шимао стреля пред погледа на подхлъзналия се Джонсън, но Рейна направи великолепно спасяване.

В 76-ата минута Томаш Уйфалуши стреля от около 20 метра с левия си крак, Рейна спаси и Карагър изчисти решително, миг преди Шимао да играе с топката./БЛИЦ

Атлетико Мадрид – Ливърпул 1:0
1:0 Диего Форлан (9)

Атлетико Мардид: Де Геа, Уйфалуши, Переа, Алваро Домингес, Антонио Лопес, Раул Гарсия, Хурадо, Паоло Асунсао, Шимао (78 - Валера), Рейес (90 - Камачо), Форлан (85 - Салвио)
Резерви: Серхио Асеньо, Валера, Камачо, Салвио, Хуанито, Кабрера, Борха

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Агер, Киргиакос, Карагър, Масчерано, Лукас, Бенаюн (82 - Ел Жар), Джерард, Н'Гог (64 - Бабел), Каут
Резерви: Кавалиери, Акуилани, Бабел, Деген, Ел Жар, Аяла, Пачеко

Стадион: "Висенте Калдерон"
Съдия: Лоран Дюамел (Франция)
Жълти картони: Валера (Атлетико); Киргиакос (Ливърпул)