Хамбургер и Фулъм направиха равенство 0:0 в първи полуфинал в турнира Лига Европа. Реваншът е след седмица в Лондон.

Още в 1-ата минута Нистелрой св възползва от грешка в защитата на Фулъм и излезе очи в очи със Шварцер, но се забави при изстрела си, което направи задачата на вратаря лесна и той излезе и улови топката. Две минути по-късно Троховски се освободи добре на границата на наказателното поле и отправи плътен удар, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

В 13-ата минута Боби Замора подаде технично към Золтан Гера, който отправи много добър изстрел от границата на наказателното поле, но играч на Хамбургер застана на пътя й, и тя излезе в ъглов удар.

През второто гостите от Фулъм стигнаха първи до добра възможност в 65-ата минута. Демпси даде много добър пас към Гера, но той загуби равновесие и Рост излезе и улови. Последваха много силни минути за домакините от Хамбургер. В 70-ата минута Митройпа проби добре отдясно и се освободи от защитата на гостите, след което стреля от малък ъгъл, но Шварцер се намеси и изби. Само минута по-късно вратарят на Фулъм отново бе на мястото си, след като извади топката точно преди да влезе под гредата след изстрел на Троховски от над 20 метра. В следващата минута и Яролим отправи изстрел в рамките на вратата, но отново блестящ Шварцер улови и сложи край на тези критични минути./БЛИЦ

Хамбургер – Фулъм 0:0