Байерн (Мюнхен) победи Олимпик (Лион) с 1:0 в първи полуфинал от Шампионската лига. Реваншът е следващия вторник във Франция. Двата тима изнесоха страхотен двубой, който бе оцветен от червените картони на Рибери и Тулалан. Единственото попадение реализира Ариен Робен в 69-ата минута.

Баварците започнаха с натиск. До 20-ата минута доминираха на терена и създадоха четири чисти положения. В 9-ата минута Ивица Олич направи първия пропуск. 13-ата минута се оказа фатална за Швайнщайгер, който би неточно след пас на Робен. Само четири минути по-късно Рибери направи първия си пропуск, а в 18-ата минута стреля опасно, но в аут.

След 25-ата минута Лион изравни играта и започна по-често да поглежда към вратата на Бут. Големият подарък за французите дойде от звездата на домакините Франк Рибери. В 37-ата минута французинът влезе грубо в краката на Лисандро Лопес и получи директен червен картон.

С човек повече тимът на Клод Пюел обаче така и не успя да натисне и да вкара гол. В 31-ата минута Едерсон засече центиране от корнер и стреля силно, но в аут. Най-чистото положение за Лион бе в 43-ата минута, когато Шелстрьом прати истинска бомба към вратата, но Бут боксира и спаси отбора си. Юго Лорис също се справи блестящо на вратата на френския тим.

След почивката силите на терена набързо бяха изравнени. Жереми Тулалан си изкара два жълти картона и в 54-ата минута двата тима останаха с по 10 души. Байерн си върна набързо контрола върху играта и зареди положение след положение.

В 68-ата минута резервата Марио Гомес стреля опасно с глава, но в аут. Веднага след това Робен мина през няколко играчи и стреля, топката се отклони от главата на Мюлер и влезе във вратата в 69-ата минута за 1:0.

До края на мача Лорис на няколко пъти спаси отбора си от нов гол. Така преди реванша баварците имат предимство от един гол./БЛИЦ

Байерн – Олимпик (Лион) 1:0
1:0 Робен (69)

Байерн: 22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 6.Мартин Демикелис, 5.Даниел ван Буйтен, 23.Даниел Пранич (63 - Гомес), 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери, 10.Ариен Робен (85 - Алтънтоп), 25.Томас Мюлер, 11.Ивица Олич (46 - Тимошчук), 26.Контенто

Олимпик (Лион): 1.Юго Лорис, 13.Антони Ревейер, 3.Крис, 28.Жереми Тулалан, 20.Али Сисоко, 8.Миралем Пянич (56 - Макун), 10.Едерсон (70 - Бащош), 6.Шелстрьом, 41.Максим Гоналонс, 19.Сесар Делгадо (79 - Гову), 9.Лисандро Лопес