Манчестър Юнайтед победи драматично Манчестър Сити с 1:0 с гол на Пол Скоулс в третата минута от добавеното време. Димитър Бербатов влезе като резерва на мястото на Уейн Рууни в 75-ата минута. Мартин Петров не бе в групата на “гражданите”, макар че е възстановен от поредната си контузия.

Спечелените три точки оставят “червените дяволи” в борбата за титлата. Тимът събра 76 точки и е само на 1 зад лидера Челси, но “сините” играят тази вечер с Тотнъм. Манчестър Сити е четвърти с 62 точки, но “артилеристите” могат да го изместят от зоната за Шампионска лига още днес.

Първото положение в мача бе за Сити. В 10-ата минута Карлос Тевес изпълни пряк свободен удар от 30 метра, но Ван дер Сар улови. Пол Скоулс отвърна със силен шут от над 35 метра, но прати топката вляво от вратата. В 25-ата минута Шей Гивън спаси опасен удар на Райън Гигс от фаул.

До края на първото полувреме липсваха чистите положения. Двата тима правеха нарушения в центъра на терена и никой не успя да вземе игрови превес.

В 51-ата минута Скоул пропусна да открие резултата след изпълнение на свободен удар. Малко след това Крейг Белами пропусна от чисто положение като от границата на наказателното поле би неточно.

В 75-ата минута Димитър Бербатов замени неубедителния Уейн Рууни и това веднага се усети на терена. До края на мача Юнайтед доминираше. В 82-ата минута българинът засече с глава от точката за изпълнение на дузпа, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

В добавеното време “червените дяволи” стигнаха до гол. Патрис Евра центрира от ляво и ветеранът Пол Скоулс с глава от няколко метра прати топката във вратата./БЛИЦ

Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Пол Скоулс (90+3)

Манчестър Сити: Шей Гивън, Недум Онуоха, Венсан Компани, Коло Туре, Уейн Бридж, Адам Джонсън (65 – Патрик Виейра), Найджъл де Йонг (78 – Стивън Айрлънд), Гарет Бари, Крейг Белами, Карлос Тевес, Емануел Адебайор (74 – Шон Райт-Филипс)

Манчестър Юнайтед: Едвин ван дер Сар, Гари Невил, Неманя Видич, Джонатан Еванс, Патрис Евра, Дарън Флетчър, Пол Скоулс, Дарън Гибсън (59 – Луиш Нани), Антонио Валенсиа (80 – Габриел Обертан), Уейн Рууни (75 – Димитър Бербатов), Райън Гигс

Стадион: “Ийстланд”
Съдия: Мартин Аткинсън