Ливърпул се класира за полуфиналите в турнира Лига Европа, след като победи Бенфика с 4:1 в 1/4-финал-реванш. Играчите на Рафаел Бенитес загубиха първия двубой с 1:2, но въпреки това успяха да вземат убедително домакинския си двубой и продължават напред.

Първото попадение падна още в 28-ата минута. Дирк Кайт успя да засече с глава центриране от корнер и откри резултата. В този момент обаче страничният рефер размаха флага си, което обърка футболистите на Ливърпул. Неразбирателството бе за кратко, тъй като главният съдия показа, че няма нито засада, нито нарушение срещу стража Жулио Сезар и даде знак, че попадението се зачита.

Пет минути по-късно дойде и вторият гол. Лукас Лейва се разходи из цялата половина на съперника, след като овладя топката в центъра на терена, напредна, преодоля стража Жулио Сезар, а след това с плътен удар вкара в опразнената врата за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които бързо стигнаха до трети гол, осигуряващ им почти сигурно място на полуфиналите. В 58-ата минута с чудесна контраатака Бенаюн намери Фернандо Торес и той покачи на 3:0.

Малко след това гостите стигнаха до попадение. В 71-ата минута Оскар Кардосо изненада Ливърпул, като реализира за 3:1 след хубав изстрел от пряк свободен удар.В 82-ата минуат обаче всичко приключи. След нова контраатака Фернандо Торес оформи крайното 4:1.

На полуфинала Ливърпул ще се изправи срещу Атлетико Мадрид./БЛИЦ

Ливърпул - Бенфика 4:1
(1:2 в първия мач)
1:0 Каит (27), 2:0 Лукас Лейва (34), 3:0 Торес (58), 3:1 Кардосо (70), 4:1 Торес (82)

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Кириакос, Агер, Масчерано, Лукас Лейва, Джерард (88 - Акуилани), Бенаюн (90 - Ел Жар), Каит, Торес (86 - Н'Гог)

Бенфика: Жулио Сезар (80 - Морейра), Рубен Аморим, Луизао, Сидней, Давид Луиз, Хави Гарсия, Карлош Мартинс (67 - Алан Кардец), Рамиреш, Ди Мария, Аймар (86 - Фабио Коентрао), Кардосо

Стадион: "Анфийлд"
Съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)
Жълти картони: Бенаюн (Ливърпул); Аймар (Бенфика)