Атлетико (Мадрид) се класира на полуфиналите в турнира Лига Европа, след като отстрани Валенсия. Двата тим анаправиха 0:0 в 1/4-финала-реванш, игран на “Висенте Калдерон”, но след 2:2 и повече отбелязани голове на чужд терен “дюшекчиите” продължават напред. На полуфиналите Атлетико ще се изправи срещу Ливърпул.

През първото полувреме двата тима не предложиха почти нищо интересно за зрителите. През втората част Атлетико бе по-добрият тим, но пак не успя да стигне до попадение. Форлан пропусна сам срещу вратаря, а после уцели греда. Финалните минути бяха за Валенсия, които направиха куп пропуски, а освен това не получиха правото да изпълнят и дузпа в 85-ата минута, когато фланелката на резервата Жигич бе буквално разкъсана в наказателното поле.

Валенсия можеше да реши мача в 81-ата минута, когато пропусна първото си чисто голово положение. Пабло Ернандес изведе Вия почти сам, но шутът на голаджията срещна гредата. Малко по-късно Де Хеа извади изстрел с глава от упор на резервата Жигич.

В 85-ата минута съдията Флориан Майер направи фрапантна грешка, след като не отсъди чиста дузпа за Валенсия. Защитник на домакините задържа Жигич в наказателното поле, но германският рефер не посочи бялата точка.

Атлетико Мадрид – Валенсия 0:0
(2:2 в първия мач)

Атлетико (Мадрид): Де Хеа, Уйфалуши, Алваро Домингес, Хуанито, Антонио Лопес, Пауло Асунсао, Рейес (46 - Хурадо), Раул Гарсия, Шимао, Агуеро (90 - Салвио), Форлан (84 - Камачо).

Валенсия: Сезар Санчес, Алексис (80 - Наваро), Мадуро, Мануел Фернандеш, Жорди Алба, Бараха, Силва, Хоакин (70 - Жигич), Пабло Ернандес, Мата (70 - Висенте), Вия.

Съдия: Флориан Майер (Германия)
Стадион: Висенте Калдерон
Жълти картони: Рейес, Агуеро (А), Мата, Хоакин, Силва (В)