Изключително глуповато Манчестър Юнайтед отпадна от Шампионската лига. "Червените дяволи" поведоха с 3:0 на Байерн (Мюнхен) на реванша от 1/4-финалната фаза, но срещата завърши 3:2. Така с общ резултат 4:4 и повече вкарани голове на чужд терен баварците намериха място сред четирите най-добри на Стария континент за сметка на Димитър Бербатов и компания. За място на финала Байерн ще спори с Лион на 21 и 27 април. Възпитаниците на Клод Пюел продължават напред, след като елиминираха Бордо с общ резултат 3:2. Другата 1/2-финална двойка противопоставя Интер и Барселона.

За реванша с Байерн Сър Алекс остави Бербо на пейката, а изненадващо титуляр започна Уейн Рууни. Звездата на домакините се контузи в първата среща в Германия и се очакваше да е извън терените около месец. Лекарският екип на "червените дяволи" направи чудеса от храброст и го вдигна за важната битка. Този път обаче Рууни не успя да помогне на Юнайтед като престоя на терена 55 минути, след което отстъпи мястото си на Джон O`Шей. Още преди почивката английският национал започна да накуцва и тогава стана ясно, че няма как да остане в игра до края.

"Червените дяволи" започнаха отлично срещата, вкарвайки две бързи попадения. В 3-ата минута Дарън Гибсън откри, а в 7-ата Нани покачи на 2:0. В 41-ата отново португалецът бе точен, оформяйки класическото 3:0 и хвърляйки в екстаз препълнените трибуни на "Олд Трафорд". При тази изразителна преднина феновете на Юнайтед предчувстваха, че се задава голова фиеста срещу баварския колос. Някои дори замечтаха за повторение на онова 7:1 срещу Рома от преди 3 години. Не така обаче мислеха избраниците на Луис ван Гаал. Малко преди почивката Ивица Олич успя да вкара гол във вратата на Едвин ван дер Сар, а в 74-ата Ариен Робен реализира за крайното 3:2, което се оказа достатъчно на баварците да продължат на 1/2-финалите. От 50-ата минута до края на срещата домакините играха с човек по-малко, тъй като за втори жълт картон бе изгонен Рафаел да Силва.

С елиминирането на Юнайтед, Байерн (Мюнхен) взе своеобразен реванш за загубения финал през 1999 година, когато "червените дяволи" стигнаха до трофея след успех с 2:1, дошъл след две попадения в последните секунди на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер.

И тази вечер спектакълът бе на лице. Избраниците на Сър Алекс започнаха вихрено мача. В 3-ата минута Дарън Гибсън получи топката от Уейн Рууни пред наказателното поле и с мощна тупалка я прати във вратата на Ханс-Йорг Бут. Четири минути по-късно Нани покачи на 2:0 с красиво попадение. Антонио Валенсия проби по дясното крило и центрира към непокрития португалец, който елегантно с пета отклони топката и тя влетя в мрежата - 2:0.

Гостите като че ли се стъписаха, а домакините продължиха да атакуват. Рафаел да Силва се озова на изгодна позиция, но стреля в аут, вместо да потърси свободните Нани и Рууни или да реализира сам. Първото по-сериозно положение пред вратата на Ван дер Сар дойде в 39-ата минута. Голмайсторът за баварците от първия мач Ивица Олич излезе очи в очи срещу холандския стаж, но не успя да го преодолее.

В 41-ата минута все пак падна третото попадение във вратата на Байерн. Валенсия проби отдясно и центрира, Рууни пропусна за оставения непокрит Нани, който с плътен шут под гредата направи резултата класически - 3:0.

В ответната атака баварците стигнаха до гол. След центриране, Томас Мюлер успя да отклони топката към Олич, който от малък ъгъл намали на 1:3. В продължението на първото полувреме Ариен Робен отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но Ван дер Сар се намеси решително, избивайки с върха на пръстите си топката в корнер.

През второто полувреме падна само едно попадение, въпреки че не липсваха головите положения и пред двете врати. В 50-ата минута Юнайтед остана с човек по-малко. Десният бек Рафаел да Силва задържа напредващия към вратата Франк Рибери, за което получи втори жълт картон и остави тима си в намален състав. Численото превъзходство на терена вдъхна кураж на баварците, които по-често започнаха да поглеждат към вратата на "червените дяволи". Сър Алекс пък се принуди да изкара от игра Уейн Рууни, който не бе напълно възстановен от контузията си, като пусна бранителя Джон O`Шей.

В 59-ата минута Франк Рибери отправи силен изстрел от въздуха, но топката попадна право във Ван дер Сар, който изби. Домакините опитваха да създават опасности предимно чрез Нани, който първо стреля от воле над вратата, а в 63-ата минута остана сам срещу Бут, но от малък ъгъл би право в тялото му. Две минути след това португалецът изпълни хитро корнер и намери непокрит Карик в наказателното поле, но той от добра позиция прати топката над вратата.

В последните двайсетина минути гостите доминираха. С пропуски пред вратата на Юнайтед се отчетоха Марио Гомес и Бастиан Швайнщайгер. В 74-ата минута баварците най-после стигнаха до втори гол. Ариен Робен отбеляза красиво попадение, засичайки топката от въздуха след центриране от корнер. При този резултат - 3:2 за Манчестър Юнайтед, Байерн се класираше на 1/2-финалите.

Десет минути преди края Сър Алекс пусна в игра Димитър Бербатов и Райън Гигс. И те обаче не успяха да помогнат на тима си да стигне до така ценното попадение, което щеше да класира Юнайтед напред. След отпадането на "червените дяволи" Англия остана без представител на 1/2-финалите в Шампионската лига, което не се бе случвало в последните години. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 3:2
(1:2 в първата среща)
1:0 Дарън Гибсън (3), 2:0 Нани (7), 3:0 Нани (41), 3:1 Ивица Олич (43), 3:2 Ариен Робен (74)

Манчестър Юнайтед:
1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик (80-9.Димитър Бербатов), 24.Дарън Флетчър, 25.Антонио Валенсия, 28.Дарън Гибсън (81-11.Райън Гигс), 17.Нани, 10.Уейн Рууни (55-22.Джон О`Шей)
Резерви: 29.Томас Кушчак, 23.Джони Еванс, 22.Джон О`Шей, 18.Пол Скоулс, 27.Федерико Македа, 11.Райън Гигс, 9.Димитър Бербатов

Байерн (Мюнхен):
22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 6.Мартин Демикелис, 28.Холгер Бадщубер, 17.Марк ван Бомел, 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери, 11.Ивица Олич (84-23.Даниел Пранич), 25.Томас Мюлер (46-33.Марио Гомес), 10.Ариен Робен (76-8.Хамит Алтънтоп)
Резерви: 1.Михаел Ренсинг, 23.Даниел Пранич, 26.Диего Контенто, 44.Анатолий Тимошчук, 8.Хамит Алтънтоп, 33.Марио Гомес, 18.Мирослав Клозе