Барселона се класира на полуфиналите на Шампионската лига след победа с 4:1 над Арсенал в четвъртфиналния реванш на „Камп Ноу”. Първият мач между двата тима завърши 2:2. Звездата на каталунците Лионел Меси се отчете с четири гола и невероятна игра, като разнищи защитата на „артилеристите”.

Арсенал откри резултата в 18-ата минута, когато при една контраатака Никлас Бенднер бе изведен сам срещу Виктор Валдес. Вратарят на каталунците спаси първия удар, но датчанинът бе точен при добавката.

Две минути по-късно след самостоятелна акция и неумело изчистване на Силвестър Лионел Меси изравни с удар от границата на наказателното поле. Аржентинецът удвои в 37-ата минута, а пет минути вкара третото си попадение в мача, след като прехвърли Алмуния, озовал се сам срещу вратаря на Арсенал.

През второто полувреме и двата тима имаха възможности за гол, но те останаха нереализирани. Това бе променено три минути преди края, когато при поредната бърза атака на Барселона Меси се озова сам срещу Мануел Алмуния. Испанският страж на „артилеристите” спаси първия удар, но при добавката аржентинецът прити топката в мрежата.

Така Барса се класира на полуфинала на Шампионската лига и получава възможност да защитава трофея си от миналата година. За място на финала на турнира каталунците ще спорят с италианския шампион Интер. Предстоящите срещи между двата тима се очакват с интерес, тъй като двата тима бяха заедно и в груповата фаза, където Барса завърши наравно на „Джузепе Меаца” и спечели домакинския си мач на „Камп Ноу”./БЛИЦ

Барселона – Арсенал 4:1
(в първата среща 2:2)
0:1 Бенднер (18), 1:1 Меси (20), 2:1 Меси (37), 3:1 Меси (42), 4:1 Меси (87)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/2017.gifБарселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 4.Рафаел Маркес, 18.Габриел Милито, 22.Ерик Абидал (53-19.Максуел), 6.Шави, 16.Серхио Бускетс, 15.Сейду Кейта, 17.Педро (86-8.Андрес Иниеста), 10.Лионел Меси, 11.Боян Къркич (56-24.Яя Туре)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/660.gifАрсенал: 1.Мануел Алмуния, 3.Бакари Саня, 18.Микаел Силвестър (63-27.Еманюел Ебуе), 5.Томас Вермаелен, 22.Гаел Клиши, 14.Тио Уолкът, 15.Денилсон, 2.Абу Диаби, 7.Томаш Росицки (72-9.Едуардо), 8.Самир Насри, 52.Никлас Бенднер