Интер се класира на полуфиналите на Шампионската лига за първи път от 2003 г., след като с ранен гол се наложи с 1:0 над ЦСКА (Москва) като гост.

„Нерадзурите” откриха резултата още в 6-ата минута, когато Уесли Снайдер се разписа от фаул. Ударът на холандеца от около 20 метра мина през стената на руския отбор и между краката на Кейсуке Хонда, а това изненада вратаря Игор Акинфеев.

Интер имаше аванс от 1:0 след първия мач, а попадението на Снайдер уби интригата. Шансовете на ЦСКА (Москва) се намалиха значително и след изгонването на Чиди Одия в първите минути на второто полувреме за фаул срещу Самуел Ето`о./БЛИЦ

ЦСКА (Москва) – Интер 0:1
(в първата среща 0:1)
0:1 Снайдер (6)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/1842.gifЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 6.Алексей Березуцкий, 24.Василий Березуцкий (14-15.Чиди Одия), 4.Сергей Игнашевич, 42.Георги Шченников, 18.Кейсуке Хонда (77-25.Елвир Рахимич), 2.Дейвидас Шемберас, 11.Павел Мамаев, 10.Алан Дзагоев, 13.Марк Гонсалес, 89.Томаш Нецид (70-20.Гилерме)

12.Жулио Сезар, 13.Майкон, 6.Лусио, 25.Валтер Самуел, 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 10.Уесли Снайдер (86-11.Съли Мунтари), 5.Деян Станкович, 9.Самуел Ето`о, 22.Диего Милито (74-45.Марио Балотели), 27.Горан Пандев (63-26.Кристиан Киву)