Манчестър Юнайтед загуби като домакин дербито от Челси с 1:2. След спечелените три точки “сините” от Лондон излязоха на върха в класирането във Висшата лига. След 33-ия кръг Челси има 74 точки, а Юнайтед остана със 72.

Успехът на гостите дойде след скандален гол на Дидие Дрогба. Котдивоарецът реализира след чиста засада, която не бе маркирана от съдийската тройка на двубоя.

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов игра цял мач, отправи няколко опасни удара, но така и не успя да се разпише.

Гостите от Челси поведоха в резултата в 20-ата минута след красиво попадение на Джо Коул. Той засече центриране отляво на Малуда и с пета прати топката в мрежата на Ван дер Сар.

В 61-ата минута Митко стреля с глава ниско до дясната греда, но Петер Чех със сетни усилия изби. В 70-ата минута Сър Алекс вкара в игра Нани и Македа, с което усили офанзивната мощ на тима.

В 80-ата минута влезлият като резерва Дидие Дрогба направи 2:0. Флоран Малуда напредна през центъра, подаде към Дрогба, който бе няколко метра в засада, но овладя и с  топовен шут прати топката във вратата на Юнайтед за 2:0.

В следващата атака младият Федерико Македа реализира почетното попадение за “червените дяволи”. Нани проби по лявото крило, центрира в наказателното поле, там топката бе отбита от Петер Чех, но точно в тялото на Мекада, който я добута във вратата. При попадението защитниците на Челси претендираха за игра с ръка на италианския нападател. До края на двубоя домакините от Юнайтед упражниха натиск, Бербо имаше шанс, но прати топката право в ръцете на Чех./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед - Челси 1:2
0:1 Джо Коул (20), 0:2 Дидие Дрогба (80), 1:2 Македа (81)