Хамбургер победи Стандард (Лиеж) с 2:1 в първи 1/4-финал в турнира Лига Европа. Още в началото на мача домакините поеха инициативата и спокойно разиграваха. Изненадващо обаче гостите стигнаха до гол в 31-ата минута. Поконьоли центрира от корнер отляво, а в наказателното поле Мбокани надскочи Ван Нистелрой и Боатенг и от вкара с глава за 1:0. В 42-ата минута Камозато фаулира Питройпа в наказателното поле, а Младен Петрич със страхотен удар реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В 45-ата минута Аого центрира перфектно за Ван Нистелрой, който излъга Камозато и от 12 метра вкара в долния десен ъгъл за 2:1.

През второто полувреме Хамбургер отново бе господар на терена, но до нов гол не се стигна и така в крайна сметка мачът завърши при резултат 2:1, което дава известни надежди на гостите за реванша на тяхна земя, който е в четвъртък./БЛИЦ

Хамбургер - Стандард 2:1
0:1 Мбокани (31), 1:1 Петрич (42-дузпа), 2:1 Ван Нистелрой (45)

Хамбургер: Рост, Демел, Боатенг, Матайсен, Аого, Питройпа, Яролим, Зе Роберто, Торун, Ван Нистелрой, Петрич

Стандард: Болат, Камозато, В. Рамос, Мангала, Поконьоли, Горьо, Витсел, Гонсалес, Де Камарго, Йованович, Мбокани

Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)
Стадион: "ХСН Нордбанк Арена", Хамбург