Фулъм победи немския шампион Волфсбург с 2:1 на своя „Крейвън Котидж” в първи 1/4-финал от турнира Лига Европа. Английският тим продължава да пише история в надпреварата и да мечтае за финалния сблъсък. До момента отборът, от който ЦСКА успя да спечели точка в груповата фаза, отстрани украинския Шахтьор (Донецк) и италианския колос Ювентус.

Първият половин час на мача премина в спокойно темпо, без опасности пред двете врати. В последните минути на полувремето домакините натиснаха и няколко пъти бяха близо до гол.

Втората част също започна с натиск на лондончани. В 59-ата минута Фулъм стигна до гол. Клинт Демпси даде дълъг пас за Боби Замора, който спокойно овладя топката пред наказателното поле и с много точен удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Попадението пречупи немския шампион, който само четири минути по-късно допусна втори гол, станал след невероятна комбинация на Фулъм. Кончески проби по лявото крило, надигра Ритер и подаде на Замора. Той с гръб към вратата асистира на Деймиън Дъф, който майсторски реализира за 2:0.

В последните десетина минути гостите заиграха по-добре и упражниха натиск пред вратата на Марк Шварцер. В 89-ата минута Мисимович центрира отдясно в наказателното поле и Мадлунг от няколко метра засече топката с глава, реализирайки почетното попадение за “вълците”./БЛИЦ

Фулъм - Волфсбург 2:1
1:0 Замора (59), 2:0 Дъф (63), 2:1 Мадлунг (89)

Фулъм: Шварцър, Дейвис, Хюз, Хангеланд, Кончески, Мърфи (87 - Беърд), Етуху, Дъф, Демпси, Гера, Замора

Волфсбург: Беналио, Шефер, Бардзали, Мадлунг, Пекарик (74 - Мартинс), Жосуе, Ритер, Гентнер (84 - Дежага), Мисимович, Джеко, Графите

Съдия: Дамир Скомина (Словения)
Стадион: "Крейвън Котидж", Лондон
Жълти картони: Замора (Фулъм); Мадлунг (Волфсбург)