Валенсия и Атлетико (Мадрид) сътвориха спектакъл в първи 1/4-финал от Лига Европа. Срещата завърши 2:2, но стопроцентовите положения пред вратите бяха доста повече.

Още в 5-ата минута Вия опъна мрежата зад Давид Де Геа, но страничният рефер вече бе маркирал засада. Тази ситуация бе само първият сигнал за мощен домакински натиск, който доведе до 6-7 изключително опасни положения, но топката така и не влизаше във вратата на "дюшекчиите". Хуан Мата, Пабло Родригес и Давид Силва с лекота успяваха да надбягат бранителите на мадридчани, но им липсваше точност в завършващия удар.

С неспирни атаки на Валенсия стартира и втората част. В 59-ата минута Антонио Лопес подаде на свободния Форлан и той изведе Атлетико (Мадрид) напред в резултата – 1:0. Превъзходството на Атлетико не продължи дълго. Валенсия се хвърли да изравнява и го направи по много красив начин.

В 66-ата минута Мануел Фернандеш намери топката извън наказателното поле и със зверски шут я заби в мрежата за 1:1. След още 6 минути Шимао центрира от корнер, Раул Гарсия отклони към Антонио Лопес и защитникът на Атлетико с глава направи 2:1 в полза на гостите. В 82-ата минута великолепно разиграване по левия фланг завърши с пас към Давид Вия и този път звездата на Валенсия не сгреши за крайното 2:2./БЛИЦ

Валенсия - Атлетико (Мадрид) 2:2
0:1 Диего Форлан (59), 1:1 Фернандеш (66), 1:2 Антонио Лопес (72), 2:2 Вия (82)

Валенсия: Санчес, Бруно, Мадуро, Делаберт, Алба, Фернандеш, Бараха, Ернандес, Давид Силва, Мата, Давид Вия

Атлетико (Мадрид): Де Геа, Луиш Переа, Уйфалуши, Домингес, Антонио Лопес, Асунсао, Хурадо, Р. Гарсия, Шимао, Агуеро, Форлан (78 - Салвио)

Съдия: К. Аликзандър (Шотландия)
Стадион: "Местая", Валенсия
Жълти картони: Бруно, Мата, П. Ернандес (В); Уйфалуши, Р. Гарсия, Агуеро (А)