Бенфика победи Ливърпул с 2:1 като домакин в първи 1/4-финал в турнира Лига Европа. Гостите поведоха още в 9-ата минута след гол-шедьовър на датския защитник Даниел Агер, който се разписа с пета след асистенция на капитана Стивън Джерард. В 31-ата минута настъпи решителен момент в мача. Луизао фаулира грубо Райън Бабел, холандецът налетя на капитана на Бенфика и бе изгонен, оставяйки Ливърпул да играе цял час с човек по-малко.

Гол на Фернандо Торес за гостите бе отменен в 37-ата минута заради засада.

В 49-ата минута Бенфика претендираше за дузпа за нарушение срещу Пабло Аймар в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. Секунди по-късно Оскар Кардосо беше оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар, но с глава не успя да намери очертанията на английската врата.

В 58-ата минута Кардосо нацели гредата, топката попадна в Аймар и той бе фаулиран за дузпа от аржентинския си сънародник Емилиано Инсуа. Този път съдията Йонас Йориксон нямаше как да не посочи бялата точка, като Оскар Кардосо вкара за 1:1. В 76-ата Джерард изведе Торес сам срещу вратаря Жулио Сезар, но испанският нападател би покрай вратата.

Бенфика получи нова дузпа в 79-ата минута, когато Джейми Карагър игра с ръка при центриране на Ди Мария отляво. Отново Кардосо застана зад топката не потрепна, правейки 2:1.

В 83-ата двубоят бе прекратен за кратко, тъй като един от реферите бе обстрелван от публиката на стадион “Луш” с бомбички, но играта бързо бе подновена. Минута преди края Стивън Джерард можеше да изравни, но ударът му от малък ъгъл бе хванат от стража на лисабонците./БЛИЦ

Бенфика - Ливърпул 2:1
0:1 Агер (9), 1:1 Кардосо (59-дузпа), 2:1 Кардосо (79-дузпа)

Бенфика: Жулио Сезар, Макси Перейра (66 - Нуно Гомеш), Луизао, Давид Луиз, Фабио Коентрао, Хави гарсия, Карлош Мартинс (72 - Аморим), Рамиреш, Ди Мария, Аймар (87 - Аиртон), Кардосо

Ливърпул: Рейна, Инсуа, Карагър, Агер, Джонсън, Масчерано, Лукаш, Джерард (90 - Бенаюн), Бабел, Каит, Торес (82 - Н'Гог)

Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Стадион: "Луш", Лисабон
Жълти картони: Луизао, Давид Луиз (Бенфика); Инсуа, Рейна, Карагър (Ливърпул)
Червен картон: Бабел (31-Ливърпул)