Берое изхвърли ЦСКА от турнира за купата на България. Старозагорци победиха “червените” с минималното 1:0 в 1/4-финал и се класираха за полуфиналите. Двубоят бе дебютен за новия треньор на ЦСКА Адалберт Зафиров, който наследи на поста Йоан Андоне.

Единственото попадение в днешния двубой реализира Искрен Писаров в 73-ата минута след грешка на Йордан Минев в наказателното поле.

Берое за втори път изхвърля ЦСКА в турнира за Купата на България. През 2007 година старозагорци биха с 1:0 след продължения отново на 1/4-финалите.

През първото полувреме и двата отбора играха слабо и не създадоха положения. В 7-ата минута Георги Андонов бе изпуснат от защитата на ЦСКА, но Апостол Попов все пак го застигна и му отне. В 18-ата минута Гранден напредна отдясно, центрира в наказателното поле, но Саидходжа с глава не успя да намери очертанията на вратата. Две минути след това Виданов изчисти пред вратарското поле след меле и грешка на защитата на ЦСКА. При последвалата атака Саидходжа напредна през центъра на терена, остана сам срещу Пейков, но вратарят на Берое излезе и изби. В добавеното време на първото полувреме дойде и най-чистото положение за ЦСКА. Саидходжа засече центриране отляво и от вратарското поле прати топката над вратата.

През втората част домакините продължиха да играят напълно равностойно на “червените”. Гостите от София нямаха идея в играта си, не създаваха положения и не стреляха към вратата на домакините. В 61-ата минута Спас Делев центрира отдясно, но Гранден не успя да нанесе удар при последвалото меле в наказателното поле на домакините.

В 73-ата минута Берое поведе с 1:0. Жеков центрира отдясно в наказателното поле, Йордан Минев посегна да играе с глава, но не успя, Искрен Писаров бе зад него и с шут прати топката във вратата, като на голлинията и Апостол Попов се размина с нея. В 81-ата минута Румен Трифонов центрира в наказателното поле на Берое, но Атанасов изби пред погледа на Спас Делев. До края на мача ЦСКА не направи нищо и логично отпадна./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Берое - ЦСКА 1:0
1:0 Искрен Писаров (73)

Берое:
22.Боян Пейков, 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 3.Тодор Тодоров, 28.Атанас Атанасов, 18.Петър Костадинов, 17.Искрен Писаров, 7.Слави Жеков, 10.Диан Генчев, 20.Николай Станков, 77.Георги Андонов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 24.Станислав Бачев, 8.Иван Канев, 21.Милен Танев, 9.Иван Чергев, 16.Антонио Хаджииванов, 29.Симеон Минчев

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 52.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 19.Апостол Попов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев (83 - 22.Мишел Платини), 14.Светослав Петров, 77.Спас Делев, 8.Румен Трифонов, 88.Елиот Гранден (77 - 23.Даниел Панку), 99.Дормушали Саидходжа (87 - 18.Борис Галчев)
Резерви: 12.Иван Караджов, 13.Александър Бранеков, 17.Флорентин Петре, 18.Борис Галчев, 23.Даниел Панку, 10.Руи Мигел, 22.Мишел Платини

Стадион: "Берое"
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Диян Генчев (Берое); Йордан Минев, Дормушали Саидходжа, Борис Галчев (ЦСКА)