Лион е на крачка от исторически първи полуфинал в Шампионската лига. Тимът спечели френския сблъсък с Бордо с 3:1 и само чудо би помогнало на “жирондинците” в реванша. Лисандро Лопес вкара два гола за успеха, а още един добави Бастос. За Бордо точен бе Шамак.

Двата тима изиграха страхотен мач на „Стад Жерлан” с много положения пред двете врати, но и много грешки в защита. За Бордо това е първа загуба в турнира през сезона, а Лион се разписва в 12-и пореден мач от Шампионската лига.

В 10-ата минута Сиани не успя да изчисти с глава една топка, тя попадна в Бодмер, който се опита да стреля, след което Лисандро я прати във вратата – 1:0 за домакините.

Отговорът на Бордо обаче бе светкавичен. В 14-ата минута Гюркюф се справи по прекрасен начин с Тулалан, центрира отлично и Чамак с глава бе точен за 1:1. В 32-ата минута Лион се възползва от грешка в защитата на Бордо и излезе напред в резултата. Тремулинас не успя да изчисти едно центриране на Пянич, коженото кълбо попадна в Бастош, който финтира и бранителя и прати топката за втори път в мрежата на гостите.

Тимът на Лоран Блан започна по-активно втората част. Шамак на два пъти бе близо до втория си гол в мача, но Лорис направи невероятни спасявания. В 77-ата минута Сисоко стреля, топката срещна ръката на Шалме и главният съдия Феликс Брих посочи бялата точка. Зад топката застана аржентинският голмайстор Лисандро и хладнокръвно вкара за 3:1 в полза на Лион. Малко след това той получи жълт картон и няма да играе на реванша. Същото е положението и със Сидни Гову, който се появи на терена през второто полувреме./БЛИЦ

Олимпик (Лион) – Бордо 3:1
1:0 Лисандро (10), 1:1 Шамак (14), 2:1 Бастос (32), 3:1 Лисандро (77-д)