Байерн (Мюнхен) попари Манчестър Юнайтед в последната минута и спечели първия четвъртфинален мач в Шампионската лига с 2:1.
Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка и влезе в игра в 70-ата минута на мястото на Джи Сун Парк. Рууни откри за гостите, но Рибери и Олич изведоха Байерн до обрата.

Срещата започна страхотно за “червените дяволи”. Във 2-ата минута Нани центрира от фаул към Уейн Рууни, който се измъкна от опеката на Мартин Демикелис и от близо откри резултата. Постепенно германците се окопитиха и в 13-ата минута Демикелис отправи удар с глава, но покрай вратата. В 19-ата минута Франк Рибери стреля, но Ван дер Сар без проблем улови. Две по-късно Нани опита центриране от движение и топката кацна на горната греда.

В 23-ата Рибери намери Хамит Алтънтоп, но той се засуети и не успя да порази мрежата. Малко преди почивката Рууни пропусна страхотна възможност да удвои резултата за своя тим, след като бе изведен сам срещу вратаря, но от близо не успя да го преодолее.

Байерн започна вихрено втората част. Още в 46-ата минута Рибери изведе Олич, но той пропусна. Последваха страхотни спасявания на Ван дер Сар след удари на Томас Мюлер и Алтънтоп.

В 77-ата минута Гари Невил игра с ръка пред наказателното поле и Рибери от фаул изравни - 1:1. Юнайтед се хвърли в атака и в 83-ата Видич с глава удари гредата зад Бут.

В даденото от съдията продължение Ивица Олич намери пролука защитата на съперника и донесе успеха на своя отбор с 2:1. Хърватинът се възползва от левашко отиграване на Патрис Евра и, след като остана сам срещу Ван дер Сар, хладнокръвно изпрати топката в мрежата.

За Байерн това е трети успех срещу Манчестър Юнейтед в осемте им мача досега. Единствената победа на англичаните обаче е на финала през 1999-а, когато с два гола в добавеното време те обърнаха резултата от 0:1 до 2:1. През сезон 2000/01 на турнира баварците взеха частичен реванш, като отстраниха съперника на 1/4-финалите, като сега имат възможност да го сторят отново. Всъщност развоят на снощния мач също е минимален реванш за поражението на "Камп Ноу" през 99-а. Този път Юнайтед поведе рано, а Байерн изравни в края и отбеляза втория гол буквално в последната секунда/БЛИЦ

Байерн (Мюнхен) - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Рууни (2), 1:1 Рибери (77), 2:1 Олич (90)