Английският Ливърпул не поднесе изненада и спечели с лекота срещу Лил с 3:0 1/8-финала-реванш от турнира Лига Европа. Така с общ резултат 3:1 мърсисайдци продължават на 1/4-финалите, жребият за които е утре. Два гола за Ливърпул отбеляза Фернандо Торес, а един добави Стивън Джерард от дузпа.

Още в 9-ата минута Лукас Леива успя да си изработи за дузпа и капитанът Стивън Джерард не трепна при изпълнението от бялата точка, стреляйки по земя в обратния ъгъл на Микаел Ландро. Домакините стигнаха до втори гол в 49-ата минута, когато бранителят на Лил Адил Рами сгреши, топката стигна до Фернандо Торес, който с лекота надбяга защитниците на французите и прониза вратаря.

Ливърпул направи резултата класически в последната 90-ата минута. Джерард нахлу в наказателното поле отдясно, Ландро спаси изстрела му, но нямаше какво да направи при добавката на Торес, който бе точен за втори път./БЛИЦ

Ливърпул - Лил 3:0
(0:1 в първия мач)
1:0 Джерард (8-дузпа), 2:0 Торес (49), 3:0 Торес (89)

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Агер (90-Кириакос), Карагър, Инсуа, Лукаш, Маскерано, Джерард, Каут, Бабел (80-Бенаюн), Торес (90-Н'Го)

Лил: Ландро, Емерсон, Рами, Шеджу, Берия, Мавуба, Балмон (71-Обамеянг), Кабай, Обраняк, Азар (86-Вандам), Фро (59-туре)

Съдия: Никола Рицоли (Италия)