Байерн се класира ча четвъртфиналите на Шампионската лига, като загуби с 2:3 при гостуването си на Фиорентина, но продължава заради повече отбелязани голове на чужд терен, след като бе спечелил с 2:1 първия двубой.

„Виолетовите” взеха аванс в 27-ата минута когато Хуан Мануел Варгас се възползва от неумела намеса на Ханс-Йорг Бут. Стеван Йоветич удвои в 54-ата минути и изглеждаше, че тимът му отстранява баварците.

След попадението на черногореца последваха 10 шеметни минути. В 61-ата минута Байерн върна едно попадение чрез капитана Марк ван Бомел. В 65-ата Йоветич вкара втория си гол в мача, но още в следващата минута Ариен Робен простреля Фрей с удар от 25 метра.

По този начин с общ резултат 4:4 Байерн продължава напред в Шампионската лига. Победата на Фиорентина означаваше, че баварците сложиха край на 4-месечната си серия без загуба във всички турнири, която се изразява в 18 поредни мача без поражение (14 победи, 4 равенства). За последно тимът от Мюнхен бе победен от Бордо – 0:2 на 3 ноември 2009 г./БЛИЦ

Фиорентина - Байерн 3:2
(1:2 в първи мач)
1:0 Варгас (27), 2:0 Йоветич (54)
, 2:1 Ван Бомел (61), 3:1 Йоветич (65), 3:2 Робен (66)

Фиорентина:
1.Себастиан Фрей, 29.Лоренцо Де Силвестри, 14.Чезаре Натали, 2.Пер Кролдруп, 16.Фелипе (79-23.Мануел Паскуал), 18.Рикардо Монтоливо, 15. Кристиано Дзанети, 32.Марко Маркиони, 8.Стеван Йоветич, 6.Хуан Варгас (82-39.Кейрисон), 11.Алберто Джилардино

Байерн: 1.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел Ван Буйтен, 28.Холгер Бадщюбер, 27.Давид Алаба, 10.Ариен Робен, 17.Марк Ван Бомел, 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери (90+2-23.Даниел Пранич), 25.Томас Мюлер, 33.Марио Гомес (30-18.Мирослав Клозе)