Хеттрик на Никлас Бенднер помогна на Арсенал да победи с 5:0 Порто в осминафинален реванш от Шампионската лига. По този начин „артилеристите” преодоляха загубата с 1:2 в първия мач и се класираха в Топ 8 на турнира.

Датчанинът даде аванс от два гола на лондончаните с попаденията си в 10-ата и 25-ата минута. Самир Насри направи 3:0 в 64-ата минута след прекрасен индивидуален пробив отдясно на вратата на Елтон.

Две минути по-късно Еманюел Ебуе също се разриса, след като при контраатака бе изведен перфекто от Андрей Аршавин между двама защитници на Порто. В добавеното време Бенднер оформи хеттрика си с гол от дузпа./БЛИЦ

Арсенал - Порто 5:0
(1:2 в първия мач)
1:0 Бенднер (10), 2:0 Бенднер (25), 3:0 Насри (64), 4:0 Ебуе (66), 5:0 Никлас Бенднер (90+1)

Арсенал: 1.Мануел Алмуния, 3.Бакари Саня, 31.Сол Кембъл, 5.Томас Вермаелен, 22.Гаел Клиши, 8.Самир Насри (72-15.Денилсон), 17.Алекдандър Сонг, 2.Абу Диаби, 7.Томаш Росицки (57-27.Еманюел Ебуе), 23.Андрей Аршавин (76-14.Тио Уолкът), 52.Никлас Бенднер

Порто: 1.Елтон, 13.Фусиле, 14.Роландо, 2.Бруно Алвеш, 15.Алваро Перейра, 28.Рубен Микаел (76-6.Фреди Гуарин), 18.Нуно Коельо (46-10.Кристиан Родригес), 3.Раул Мейрелеш, 17.Силвестре Варела (76-11.Мариано Гонсалес), 9.Фалкао, 12.Хълк