Левски победи Миньор (Перник) с 3:1 в мач от 17-ия кръг на родната “А” група. Това на практика бе първият мач на “сините” през пролетта, след като в първия кръг спечелиха със служебното 3:0 срещу изхвърления Ботев (Пловдив).

Главният съдия Ангел Ангелов даде несъществуваща дузпа за “сините” в последната 90-а минута на двубоя при резултат 1:1, след което Бардон вкара за 2:1. Реферът посочи бялата точка за съприкосновение между защитника на Миньор Даниел Златков и нападателя на Левски Мирослав Антонов. От повторенията се видя, че няма никакво нарушение, а единствено обувката на Антонов остана на земята.

Левски игра с човек повече на терена почти един час, след като още в 27-ата минута Любомир Витанов от Миньор бе изгонен за втори жълт картон. Преди това още в 14-ата минута перничани излязоха напред в резултата. Голмайстор бе Димитър Илиев, който е собственост на ЦСКА, но се оказа ненужен в селекцията на Андоне и бе пратен в Миньор, за да се обиграва.

В 21-ата минута Левски изравни. Жоазиньо вкара красив гол след удар извън наказателното поле. Само две минути след това Мирослав Антонов остана сам срещу Ивайло Иванов, но пропусна. В 27-ата минута Любомир Витанов от Миньор получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора с човек по-малко на терена.

До края на полувремето Левски не създаде почти нищо интересно в наказателното поле на перничани и логично двата отбора се разделиха при резултат 1:1.

През второто полувреме “сините” логично понатиснаха, но така и не стигаха до кой знае какви чисти положения пред вратата на Миньор. В 58-ата минута Еньо Кръстовчев отправи хубав удар с пета, но Ивайло Иванов изби в корнер. В 70-ата минута Мирослав Антонов би високо над вратата от точката за изпълнение на дузпата.

В края на двубоя настана и голямата драма. В 87-ата минута защитникът на Миньор Даниел Златков влезе в съприкосновение с Мирослав Антонов. Нападателят на Левски падна на земята и след няколко секунди съдията Ангел Ангелов даде дузпа. Играчите на Миньор награбиха рефера и няколко минути го преследваха по терена. В мелето Ангелов даде червен картон на Костадин Марков. Седрик Бардон превърна дузпата в гол и даде преднина на “сините” за 2:1. В даденото 5-минутно продължение на срещата Жоазиньо оформи крайното 3:1./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Левски - Миньор 3:1
0:1 Димитър Илиев (14), 1:1 Жоазиньо (21), 2:1 Седрик Бардон (90-дузпа), 3:1 Жоазиньо (90+5)

Левски: 1.Георги Петков, 21.Петер Петраш, 55.Йордан Милиев, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 27.Седрик Бардон, 8.Георги Сърмов (64 - 30.Лъчезар Балтанов), 20.Жоазиньо, 7.Александър Александров (78 - 24.Николай Димитров), 19.Мирослав Антонов (90+3 - 16.Мариян Огнянов), 77.Еньо Кръстовчев
Резерви: 12.Митрев, 2.Генев, 4.Станчев, 6.Тевиа, 16.Огнянов, 24.Димитров, 30.Балтанов

Миньор:
99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 6.Даниел Златков, 8.Николай Харизанов, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович (46 - 7.Младен Стоев), 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович (80 - 15.Димитър Мутафов), 41.Димитър Илиев (90 - 17.Атанас Николов), 77.Пламен Крумов, 32.Костадин Марков
Резерви: 91.Чворович, 7.Стоев, 15.Мутафов, 17.Николов, 19.Петров, 22.Юри Иванов, 26.Ашимов

Стадион: "Славия" - 5000 зрители