Димитър Бербатов спечели българския сблъсък със Стилиян Петров за Карлинг Къп. Манчестър Юнайтед обърна Астън Вила и спечели купата след 2:1 на финала. За Бербо това е трето поредно отличие, след като спечели турнира с Тотнъм през 2008-а и с “червените дяволи” през 2009 година.

Джеймс Милнър откри резултата за Вила от дузпа в 5-ата минута. В 13-ата обаче Юнайтед изравни, като Бербатов започна атаката, след която Оуен се разписа. Успехът за тима от Манчестър донесе Уейн Рууни в 74-ата минута, когато изглеждаше, че мачът ще отиде към продължения.

И двамата българи изнесоха много добър мач. Митко бе в центъра на повечето атаки на своя тим, а Стенли също не спря да се бори, макар че на два пъти му бе оказана медицинска помощ.

Трофеят е четвърти за Манчестър Юнайтед, след 1992, 2006, 2009 година. Астън Вила е втори във вечната класация на турнира с 5 успеха, а лидер е Ливърпул, който има 7 купи.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за бирмингамци. В 5-ата минута Немяна Видич фаулира Гейбриъл Агбонлахор и съдията Фил Дауд даде дузпа. От бялата точка Джеймс Милнър откри резултата – 1:0 за Астън Вила.

Радостта на символичния домакин трая кратко. Още в 13-ата минута Бербатов преодоля Дън, но падна в наказателното поле. Топката все пак стигна до Оуен, който с диагонален удар изравни – 1:1.

До края на първото полувреме срещата бе изключително интересна, като и двата тима създадоха положения. В 45-ата минута Парк Джи Сунг удари греда. Малко преди това звездата на тима Уейн Рууни, който бе получил почивка, замени голмайстора Оуен, който се контузи.

През второто полувреме двата тима играха по-страхливо и прибрано. Никой не поемаше излишни рискове. В 74-ата минута обаче Юнайтед обърна развоя на мача в своя полза. Бербатов намери Валенсия, който качи топката на главата на Рууни. Героят на "червените дяволи" през този сезон вкара петия си пореден гол с глава и оформи крайното 2:1 в полза на Манчестър.

Рууни, Бербо и Валенсия имаха шанс дори да увеличат преднината на своя тим, но до края на мача така и не падна нов гол./БЛИЦ