Жозе Моуриньо взе минимална победа начело на Интер срещу бившия си отбор Челси, след като в първи осминафинал на Шампионската лига „нерадзурите” се наложиха с 2:1.

Диего Милито даде ранен аванс на италианския тим, след като се разписа още в третата минута. До края на първото полувреме и два тима имаха положения за гол, а в края му съдията Мануел Мехуто Гонсалес подмина чиста дузпа за Челси след нарушение на Самуел в наказателното поле.

Лондонският стигна до изравнителен гол малко след почивката, когато в 51-ата минута Саломон Калу простреля Жулио Сезар с удар извън наказателното поле.

Само пет минути по-късно Естебан Камбиасо донесе победата на Интер с далечен удар. Първият изстрел на аржентинеца бе париран от защитата на Челси, но не сбърка. Вратарят на „сините” Петър Чех дори не помръдна в ситуацията.

Скоро след това чешкият вратар на гостите бе принудително заменен от Енрике Илалио, след като се самоконтузи при улавянето на висока топка в наказателното поле. Според предварителните прогнози той е със скъсани кръсни връзки на коляното.

Това бе първият официален мач на Моуриньо срещу Челси, откакто бе уволнен от клуба през 2007 г. Португалецът се опита да спечели с по-убедителен резултат и пусна в игра Марио Балотели и Горан Пандев, но тимът не стигна до нов гол. Реваншът е на 16 март на „Стамфорд Бридж”./БЛИЦ

Интер - Челси 2:1
1:0 Диего Милито (3), 1:1 Саломон Калу (51), 2:1 Естебан Камлиасо (55)

Интер: 12.Жулио Сезар, 19.Естебан Камбиасо, 25.Валтер Самуел, 6.Лусио, 13.Майкон, 4.Хавиер Санети, 5.Деян Станкович (84-11.Съли Мунтари), 8.Тиаго Мота (58-45.Марио Балотели), 10.Уесли Снайдер, 9.Самуел Ето`о (68.27.Горан Пандев), 22.Диего Милито

Челси: 1.Петър Чех (61-40.Енрике Иларио), 2.Бранислав Иванович, 6.Рикардо Карвальо, 26.Джон Тери, 15.Флоран Малуда, 12.Джон Оби Микел, 13.Михаел Балак, 8.Франк Лампард, 21.Саломон Калу (78-23.Даниел Стъридж), 11.Дидие Дрогба, 39.Никола Анелка