Сливен победи третодивизионния Черноломец (Попово) с 2:0 в последната си контрола преди началото на пролетния полусезон в "А" група.

Точни за "войводите" бяха Явор Иванов и Адриано Миранда. Проверката бе от три части по 30 минути и се игра на стадион "Хаджи Димитър".

Още в 4-ата минута Александър Тонев центрира в наказателното поле, Мирослав Миндев стреля с глава, топката попадна в Явор Иванов и той откри резултата - 1:0. Второто попадение за състава на Дуци Симонович падна в средата на втората част. В 41-ата минута Филип Филипов центрира и Миранда с глава удвои резултата срещу отбора от Североизточната "В" група. Това е първо попадение за бразилеца, който преди дни пристигна в Сливен от Литекс.

В събота от 14:00 часа "войводите" посрещат Монтана в мач от 16-ия кръг на "А" група. /БЛИЦ