Европейският клубен шампион Барселона започна колебливо защитата на трофея си във фазата на елиминациите с равенство 1:1 като гост на Щутгарт.

Какау откри за домакините в 25-ата минута, а Златан Ибрахимович изравни в 52-ата.

През първото полувреме защитата на Барселона бе трагична и като по чудо отборът не губеше с голям резултат. Домакините играеха стабилно, организираха бързи контраатаки, а Какау не спря да тормози отбраната на гостите. В 25-ата минута Челоци центрира отдясно към далечната греда, Пуйол остана под топката и Какау с глава откри резултата. Само четири минути след това Жерар Пике спря топката с ръка в наказателното поле, но съдията Бьорн Куйперс не даде дузпа за Щутгарт.

В 31-ата минута домакините организираха нова атака, но този път Пуйол изби. Първата добра възможност за каталунците дойде едва в 40-ата минута и се получи благодарение на разсеяната игра на вратаря Йенс Леман. Лео Меси стреля от 20 метра, Леман изби, но топката се търкулна и срещна левия страничен стълб на вратата. Секунди по-късно Погребняк излезе сам срещу Валдес, но не успя да го преодолее.

След почивката каталунците започнаха малко по-активно, но пак не създаваха положения. В 53-ата минута след центриране отдясно, Пике свали топката на Златан Ибрахимович, който първо би в тялото на вратаря Леман, но след това прати топката във вратата за 1:1.

Три минути по-късно Лео Меси проби отдясно до аутлинията, но острото му центриране бе избито на метър от голлинията. В 69-ата минута след удар на Ибрахимович Молинаро изби с ръка от голлинията, но реферът не даде дузпа за Барселона.