Манчестър Юнайтед победи като домакин Уест Хям с класическото 3:0 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов бе титуляр за “червените дяволи” и игра до 78-ата минута, когато бе заменен от Майкъл Оуен.

Уейн Рууни отново се развихри и вкара два гола за успеха, а един добави влезлият като резерва Оуен. Със спечелените три точки Манчестър Юнайтед остава на второ място и вече има 60 точки, на 1 от лидера Челси, който обаче е с мач по-малко.

В 6-ата минута Уейн Рууни намери Антонио Валенсия с хубав прехвърлящ пас, но халфът не успя да засече добре топката. Карлтън Коул от Уест Хям отговори с далечен изстрел. В 25-ата минута Валенсия получи нова възможност да стреля, но Робърт Грийн се намеси добре. В 33-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Матю Ъпсън стреля слабо с глава, но не затрудни Бен Фостър.

В 38-ата минута Парк намери Бербатов, който без забавяне прати топката на фланга към Валенсия, той от въздуха намери Уейн Рууни и нападателят с глава откри за 1:0. Само пет минути по-късно Бербатов получи и с едно докосване изведе Рууни на границата на наказателното поле, но този път нападателят би на сантиметри над напречната греда.

В 54-ата минута Бербатов изведе Валенсия на крилото, той центрира към Рууни, който отново с глава разстреля за втори път Грийн за 2:0. В 60-ата минута лошо излизане на вратаря на гостите позволи на Рууни да му открадне топката на аутлинията и да стреля, но ударът бе от малък ъгъл и защитник успя да изчисти пред голлинията.

В 78-ата минута Сър Алекс извади двамата си титулярни нападатели – Уейн Рууни и Димитър Бербатов, а на техните места влязоха съответно Маме Диуф и Майкъл Оуен. В 80-ата минута Оуен оформи крайното 3:0 след отличен извеждащ пас на Пол Скоулс./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:0
1:0 Уейн Рууни (38), 2:0 Уейн Рууни (55), 3:0 Майкъл Оуен (80)

Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 2.Гари Невил, 6.Уес Браун, 15.Неманя Видич, 4.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсиа, 28. Дарън Гибсън, 18.Пол Скоулс, 8.Андерсон (19 - Парк Джи Сунг), 9.Димитър Бербатов (78 - Майкъл Оуен), 10.Уейн Рууни (78 - Маме Диуф)