Миньор (Перник) победи с 2:0 като гост третодивизионния Миньор (Бобов дол) в контрола.

Избраниците на Антон Велков поведоха в 11-ата минута с гол на смятания за двойник на Кристиано Роналдо Даниел Златков. Костадин Марков центрира от пряк свободен удар, а младежкият национал бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Манов. В 31-ата Атанас Николов пропусна да удвои.

Гостите от Перник стигнаха до втори гол две минути преди края на срещата. След отлично изпълнение на пряк свободен удар от 22 метра Младен Стоев-Маджо вкара в горния десен ъгъл на вратата на домакините за крайното 2:0.

Дебют за Миньор (Перник) в днешната среща направи преотстъпеният от ЦСКА нападател Димитър Илиев. /БЛИЦ