Реал (Мадрид) допусна първата си загуба като гост в Шампионската лига през този сезон, след като допусна поражение с 0:1 от Олимпик (Лион) в първия осминафинал между двата отбора.

Камерунският халф Жан Макун вкара впечатляващ гол точно след почивката, когато с десния крак от 25 метра прати топката в горния ъгъл на вратата.

Реал (Мадрид) доминираше в мача, но не успя да създаде много голови положения, въпреки опитите на Кристиано Роналдо в предни позиции. 26 минути срещу бившия си клуб изигра нападателят на „белия балет” Карим Бензема, който през лятото бе привлечен от Олимпик (Лион).

Кралския клуб се опитва да се класира за финала на турнира, който ще се играе на неговия стадион „Сантяго Бернабеу”. За тази цел Реал (Мадрид) се нуждае от победа с два гола на реванша на 10 март./БЛИЦ

Олимпик (Лион) - Реал (Мадрид) 1:0
1:0 Жан Макун (47)

Олимпик (Лион): 1.Юго Льорис, 13.Антони Ревейер, 3.Крис, 4.Жан Ален Бумсонг, 20.Али Сисоко, 17.Жан Макун, 28.Жереми Тулалан, 8.Миралем Пянич (78-6.Ким Шелстрьом), 14.Сидни Гову, 9.Лисандро Лопес (81-18.Бафетимби Гомис), 19.Сесар Делгадо (89-7.Мишел Бастос)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 2.Алваро Арбелоа, 4.Серхио Рамос, 18.Раул Албиол, 12.Марсело (46-19.Есекил Гарай), 6.Махамаду Диара, 22.Шаби Алонсо, 24.Ернесто Гранеро, 8.Кака,20.Гонсало Игуаин (64-11.Карим Бензема), 9.Кристиано Роналдо