Манчестър Юнайтед взе историческа първа победа над Милан на „Джузепе Меаца”, след като в първи осминафинал на Шампионската лига се наложи с 3:2. Два гола с глава за „червените дяволи” реализира звездата Уейн Рууни.

Английските шампиони не бяха постигали дори точка в досегашните си визити на „росонерите”, като губеха всичките си мачове без отбелязан гол. Българският национал Димитър Бербатов остана резерва.

Милан взе ранен аванс в 3-ата минута, когато удар от воле на Роналдиньо рикошира в Майкъл Карик и изненада Едвин ван дер Сар. Домакините пропиляха няколко положения преди Пол Скоулс да изравни в 36-ата минута. Той засече с десния крак центриране на Флетчър, след това топката отскочи от лявата му кора и влезе във вратата.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед стигна до обрат, след като Уейн Рууни на два пъти се разписа с глава и отбеляза подобаващо своя мач № 50 в Шампионската лига. Първото попадение в 66-ата минута падна след центриране на Антовио Валенсия, който тъкмо се бе появил в игра. Осем минути по-късно той се разписа и след центриране на Дарън Флетчър.

Пет минути преди края Кларънс Зеедорф върна едно попадение за Милан, а Манчестър Юнайтед трудно удължа финалния натиск на домакините. Това стана с цената на втори жълт картон за Майкъл Карик, който ще пропусне реванша на 10 март./БЛИЦ

Милан - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Роналдиньо (3), 1:1 Пол Скоулс (36), 1:2 Уейн Рууни (66), 1:3 Уейн Рууни (74), 2:3 Кларънс Зеедорф (85)

Милан: 1.Дида, 25.Даниеле Бонера, 33.Тиаго Силва, 13.Алесандро Неста, 77.Лука Антонини (38-19.Джузепе Фавали), 32.Дейвид Бекъм (71-10.Кларънс Зеедорф), 21.Андреа Пирло, 23.Масимо Амброзини, 7.Алешандре Пато, 11.Клаас Ян Хунтелаар (76-9.Филипо Индзаги), 80.Роналдиньо

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел да Силва (90+3 Уес Браун), 23.Джони Евънс, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 17.Нани (65-25-Антонио Валенсия), 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 16.Майкъл Карик, 13.Парк Джи Сунг, 10.Уейн Рууни