Астън Вила и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в среща от 26-ия кръг на Висшата лига, играна на "Вила Парк".

Стилиян Петров започна титуляр за домакините и остана на терена до 65-ата минута, когато напусна контузен, а мястото му зае Стив Сидуел. Димитър Бербатов бе сред резервите за гостите. Митко се появи в игра в 73-ата минута, заменяйки Райън Гигс.

В 29-ата минута Стенли изкара червен картон на Нани. Португалското крило на Манчестър Юнайтед влезе грубо в краката на българина и бе отстранен от игра.

В 19-ата минута Вила поведе в резултата с попадение на Карлос Куеър, който се възползва от грешка в защитата на "червените дяволи" и с глава прехвърли Ван дер Сар - 1:0. Само четири минути след това Юнайтед се добра до равенството. Джеймс Колинс си вкара автогол за 1:1.

До края на срещата така и не падна нов гол, а по нищо не личеше, че "червените дяволи" са в намален състав. Бербо и компания дори могат да съжаляват, че не взеха трите точки, които щяха да ги изкачат на върха във Висшата лига.

С отлични изяви се отчетоха и двамата вратари - Едвин ван дер Сар и Брад Фридъл, които спасиха редица положения пред вратите си.

След равенството Манчестър Юнайтед остана на второто място с 57 точки, но след издънката на Челси - загуба с 1:2 от Евертън, вече е само на точка зад "сините" от Лондон, които имат 58. Астън Вила пък е на седмата позиция с 42 точки. /БЛИЦ

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
1:0 Карлос Куеър (19), 1:1 Джеймс Колинс (23-автогол)

Астън Вила: 1.Брад Фридъл, 2.Люк Йънг, 5.Ричард Дън, 24.Карлос Куеър, 29.Джеймс Колинс, 6.Стюърд Даунинг, 7.Ашли Йънг, 8.Джеймс Милнър, 16.Фабиан Делф (58-10.Джон Карю), 19.Стилиян Петров (65-4.Стив Сидуел), 11.Габриел Агбонлахор

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 6.Уес Браун, 23.Джони Еванс, 21.Рафаел да Силва, 24.Дарън Флетчър, 11.Райън Гигс (73-9.Димитър Бербатов), 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 18.Пол Скоулс (46-25.Луис Антонио Валенсия, 10.Уейн Рууни