Левски победи беларуския Динамо (Минск) с 1:0 в третата си контрола от зимната подготовка. Новото попълнение на клуба Мирослав Антонов донесе успеха с гол в 4-ата минута. Така в Кипър отборът спечели две от срещите си, но и загуби от 0:3 от Шериф (Тираспол).

Мениджърът на ”сините” заложи на основния състав, като остави Елин Топузаков и Александър Александров резерви. Отборът му започна вихрено мача. В 4-ата минута Жоазиньо центрира, Антонов засече и с плътен шут под гредата откри резултата. Малко след това нападателят пропусна да удвои, като от няколко метра би в аут.

След първите 20 минути Динамо изравни играта, като разчиташе предимно на отличната си физическа подготовка. В 27-ата минута играчите от Беларус отправиха първия си удар, но Драгун би неточно. Минути преди почивката Жоазиньо получи хитър пас от Бардон, но не успя да стреля.

Второто полувреме не се отлични със стойностна игра. Левски се прибра и съперникът стигна до няколко удара и мелета, но не и до попадение. В 68-ата минута Георги Петков направи фаул на границата на наказателното поле и получи директен червен картон. Божидар Митрев обаче замени колегата си по пост и Левски доигра мача с 11 души.

След 70-ата минута, играчите в синьо опитаха няколко удара, но не успяха да променят резултата. Следващата им контрола е след два дни с Легия (Варшава)./БЛИЦ