Локомотив (Мездра) победи с 2:0 Спартак (Варна) и е сигурен победител в група "А" на турнира Албена Къп 2010. Така "железничарите" се класират на финала, който ще бъде на 13 февруари.

Първото по-сериозно положение пред вратата на "соколите" създаде Исмаил Иса, когато в 41-ата минута вкара с глава след центриране от десния фланг. Страничният съдия обаче не призна попадението, отсъждайки засада. Минута по-късно, от идентично положение, отново Иса прати топката в мрежата за 1:0.

Второто попадение Локо (Мз) вкара в 46-ата минута. Веднага след изпълнението на началния удар на второто полувреме Борислав Балджийски атакува отдясно, центрира успоредно и Десислав Русев удвои резултата - 2:0.

Срещата по програма трябваше да се състои в Добрич, но организаторите на турнира решиха, че тренировъчното игрище на стадиона в Каварна е единственото изчистено от снега в момента и преместиха двубоя на него. Преди този мач на същия терен младежките национали завършиха 3:3 с Монтана. /БЛИЦ

ЛОКО (Мз) - СПАРТАК (Вн) 2:0
1:0 Исмаил Иса (42), 2:0 Десислав Русев (46)

Локо (Мз): Йордан Господинов, Станимир Господинов, Людмил Зарев, Мартин Кавдански, Здравко Станков, Виктор Софрониев, Мартин Керчев, Борислав Балджийски, Милан Коприваров, Десислав Русев, Исмаил Иса (Анатоли Тодоров, Николай Христозов, Абудрамане Бамба)

Спартак: Костадин Георгиев, Петър Алексиев, Латин Венков, Венцислав Маринов (60-Генади Лудо), Михаел Михалев, Живко Бояджиев, Георги Бомбов, Илчо Илчев, Йордан Пенев (50-Виктор Драголов), Георги Костадинов, Калоян Генчев