ЦСКА не спира да записва победа след победа в зимните си контроли. В четвъртата си проверка "армейците" този път отвяха с 4:0 Рилски спортист, а по-рано днес се наложиха с убедителното 7:2 над Академик (Сф). В предишните два двубоя, играни в петък, ЦСКА удари с 6:0 Сливнишки герой и се наложи с повече от категоричното 9:0 срещу Миньор (Бобов дол). Така избраниците на Йоан Андоне имат голова разлика 26:2 от четири изиграни мача.

Селекцията, на която Йоан Андоне заложи в този мач, надигра "скиорите", но до почивката така и не падна гол. Срещата бе равностойна в началните десетина минути, като топката се разиграваше предимно в средата на терена. До края на първата част "червените" наложиха своето темпо в мача и доминираха до края на двубоя. Вратарят на Рилски спортист Мартин Кочев се превърна в герой. Той спаси поредица от изстрели на Галчев, Котев, Попов и Коста Стоянов. Тошко Янчев нанесе топовен удар от около 25 метра, но Кочев реагира блестящо и изби топката в ъглов удар. Мишел Платини също отправи добър изстрел от въздуха, но пак малшанс лиши ЦСКА от отбелязване на гол. Уругваецът Алваро Нобле бе най-близо до откриване на резултата в 23-ата минута, когато улучи страничната греда на вратата на "скиорите" след удар с глава.

През втората част в игра за ЦСКА се появиха Коста Янев, Александър Бранеков, Тодор Тимонов и Орлин Орлинов. В началните минути Галчев, Янчев и Нобле стреляха опасно, но не успяха да реализират.

В 53-ата минута Руи Мигел довкара топката в мрежата на Рилецо след силен удар на Павел Виданов. След изпълнение на корнер топката попадна в Тимонов, който в 69-ата минута удвои преднината на ЦСКА - 2:0. Класическото 3:0 направи скандалният Орлин Орлинов, реализирал след подаване на Коста Янев в 84-ата минута. Крайното 4:0 оформи защитникът Костадин Стоянов в последната минута с диагонален изстрел след асистенция на Янчев. Гостите пропиляха най-чистото си положение в 71-ата минута, когато Костов излезе сам срещу Иван Караджов, но стреля неточно. С тази победа ЦСКА приключи с контролите на българска земя за първия етап от зимната си подготовка. На 27 януари "армейците" пътуват за Анталия, където ще мерят сили с Политехника Яши, Волга Новгород, Аустрия (Кернтен), Спартак (Москва), Том Томск, Спортул (Румъния) и Слован (Братислава). /БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК

ЦСКА - Рилски спортист 4:0
1:0 Руи Мигел (53), 2:0 Тодор Тимонов (69), 3:0 Орлин Орлинов (84), 4:0 Костадин Стоянов (90)

ЦСКА:
12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 6.Кирил Котев (46-13.Александър Бранеков), 19.Апостол Попов, 4.Костадин Стоянов, 73.Иван Стоянов, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев (59-8.Тодор Тимонов), 16.Алваро Нобле (59-11.Орлин Орлинов), 22.Мишел Платини (46-21.Коста Янев), 17.Руи Мигел
Резерви: 91.Божидар Стойчев, 21.Коста Янев, 13.Александър Бранеков, 8.Тодор Тимонов, 11.Орлин Орлинов