ЦСКА записа трета поредна победа в контролите под ръководството на новия си треньор Йоан Андоне. “Червените” днес разгромиха със 7:2 Академик (София), а двубоят отвово се игра на терена на комплекса “Царско село”. В предишните два двубоя ЦСКА победи Сливнишки герой със 6:0 и Миньор (Бобов дол) с 9:0.
Днешната среща бе изгледана от собственика Димитър Борисов и бившия бранител на ЦСКА Валентин Илиев. Дебют за “армейците” направи новото попълнение Елиот Гранден, който се разписа за крайното 7:2.

Флорентин Петре реализира за 1:0 още в 37-ата секунда с хубав диагонален удар отдясно. В следващите няколко минути ЦСКА зареди атака след атака, но второто попадение не идваше. В 17-ата минута друго ново попълнение – Димитър Илиев удвои, след като засече с глава центриране на Йордан Минев отдясно.

След ранните две попадения “червените” се поотпуснаха и Академик изненадващо стигна до равенството.

В 23-ата минута Аспарух Василев отбеляза за 1:2, а в 34-ата минута Банов изравни за 2:2. Между двете попадения на “студентите” Панку на два пъти и Петре пробваха рефлексите на вратаря на съперника.

През втората част футболистите на Йоан Андоне се развихриха и нанизаха пет гола във вратата на противника. В 55-ата минута македонският защитник Игор Митрески реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Даниел Панку. В 60-ата минута Петре вкара втория си гол и направи 4:2. Румънецът получи топката от Саидходжа и с прехвърлящ удар матира вратаря. В 62-ата минута латвиецът Викторс Мороз с топовен шут от около 20 метра покачи на 5:2.

В следващите 20-ина минути “червените” продължиха да упражняват натиск, но Митрески с глава и след това влезлият като резерва Гранден не успяха да реализират. В 82-ата минута Минев изведе Саидходжа, но вратарят на Академик изпревари нападателя на ЦСКА. В 85-ата минута Муши все пак направи 6:2, след като засече центриране с глава. В следващата минута Гранден направи страхотен пропуск на празна врата, като се подхлъзна и не успя да играе с топката. Игралият в Марсилия нападател обаче се реваншира и в последната минута оформи крайното 7:2, след като бе изведен от Даниел Панку./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Академик (София) 7:2
1:0 Флорентин Петре (1:0), 2:0 Димитър Илиев (17), 2:1 Аспарух Василев (23), 2:2 Банов (33), 3:2 Игор Митрески (55-дузпа), 4:2 Флорентин Петре (59),  5:2 Викторс Мороз (62), 6:2 Дормушали Саидходжа (85), 7:2 Елиот Гранден (90)

ЦСКА: 27.Ивайло Петров, 52.Йордан Минев, 29.Игор Митрески, 15.Иван Иванов, 33.Кристиян Велинов, 17.Флорентин Петре, 20.Николай Манчев (46 - 88.Елиот Гранден), 14.Светослав Петров, 32.Викторс Мороз, 23.Даниел Панку, 9.Димитър Илиев (46 - 0.Дормушали Саидходжа)
Резерви: 91.Божидар Стойчев, 32.Викторс Морозс, 24.Уго Баез, 0.Дормушали Саидходжа

Академик (Сф): 1.Василев, 18.Динчев, 5.Антов, 2.Асенов, 16.Ангелов, Л. Манчев, 14.Радулов, 10.Аспарух Василев, 9.Будинов, 19.Петров, 17.Банов
Резерви: К. Михайлов, Веселинов, Селимински, Иво Василев, Самир Аясс, Зайков, Генадиев, Чуркин, Иванов, Вутов