Бостън Бруинс записа обрат и се наложи с 2:1 над Филаделфия Флайърс след продължение. Срещата се игра на открито, на най-старият действащ бейзболен стадион в САЩ – „Фенуей Парк” в Бостън. Стадионът е домакински за легендарния бейзболен тим Бостън Ред Сокс.

Победният гол в мача бе реализиран от германския национал Марко Щурм, който се разписа след 1:57 минути от продължението след асистенция на Патрис Бержерон.

Бившият играч на Флайърс Марк Реки бе изравнил за Бостън 2:18 минути преди края на редовното време на мача. Така бе сложен край на серията на вратаря Майкъл Лейтън от 150 минути без допуснат гол.

Преди инфарктните последни минути на мача на открито, единствения гол в мача бе реализиран от Дани Сиврет след изиграването на 4:42 минути на втората третина. Това бе първият гол в НХЛ в кариерата на канадския защитник на Филаделфия Флайърс./БЛИЦ