Фулъм надигра с 3:2 като гост Базел в мач от последния шести кръг на груповата фаза на Лига Европа и си осигури място на 1/16-финалите. Както е известно, ЦСКА остана последен в групата, а Рома е лидер.

В 41-ата минута обаче Боби Замора отбеляза гол. Братът на левия бек на Рома Йон Арне Рийзе - Бьорн Хелге, центрира от фаул и непокритият Замора отблизо нямаше как да сгреши - 1:0. В 45-ата минута Рийзе и Замора направиха нова хубава комбинация, след която Замора отново бе изпуснат от отбраната на Базел и с глава намери мрежата за 0:2.

Швейцарците се върнаха в мача в 62-ата минута. Алекс Фрай вкара от дузпа. В 77-ата минута обаче Золтан Гера попари домакините с трети гол за Фулъм след асистенция на Кели. Домакините все пак успяха да направят поражението си по-почетно с гол на Марко Щрелер три минути преди края./БЛИЦ