ЦСКА загуби от Рома с 0:3 последния си мач от груповата фаза на Лига Европа. На стадион “Васил Левски” “червените” направиха силно първо полувреме, но двата гола на Алесио Черки и решиха изхода от срещата. Скардиня добави трети в края. Така българският тим остана последен в група “Е” на турнира със само 1 точка, а италианците са първи с 13. Напред в турнира продължава и Фулъм, който победи Базел като гост с 3:2.

ЦСКА влезе уверено в мача. Още във втората минута Тимонов проби, но не успя да центрира добре. Веднага след него Платини бе изведен добре, но опита си да центрира прехвърли вратата. Рома получи първия си шанс в 6-ата минута, след като Светослав Петров фаулира Де Роси. От свободния удар не се получи нищо интересно. При контрата Минев стреля добре, но Лобонц се намеси авторитетно. В 20-ата минута ЦСКА пропиля уникално положение. Платини се оказа сам след центриране от корнер, но не очакваше топката и не игра добре. Последва корнер, Делев центрира добре, но съотборниците му не се възползваха от мелето пред вратата.

В 22-ата минута Костадин Стоянов отправи страхотен удар от над 25 метра, но стражът отново спаси гостите. Съдията спести червен картон на Окака Чука в 28-ата минута, Играчът бе фаулиран от Светльо Петров, но докато бяха на земята го удари. Реферът вдигна жълти картони и на двамата. Именно пред голмайсторът от първия мач (2:0) се откри най-доброто положение за Рома. В 35-ата минута той бе изведен добре, но Чавдаров излезе и улови топката.

Секунди преди почивката Черки преодоля двама бранители от ЦСКА и от точката за изпълнение на дузпа откри в полза на Рома.

След силното първо полувреме “червените” се представиха доста по-слабо през второто. Това особено си пролича след втория гол на Рома, отново дело на Черки. В 52-ата минута той получи дълъг пас от резервата Бриги и останал сам срещу Чавдаров мушна топката под плонжа му.

Така темпото на игра спадна, а ЦСКА изгуби желанието си. Рома създаде няколко опасни атаки, но Черки и Окака Чука не успяха да преодолеят Чавдаров. Далечните удари на “армейците” също не поразиха целта. В 89-ата минута обаче дебютантът Скардиня бе оставен сам в наказателното поле и направи резултата класически./БЛИЦ

Срещата по минути ТУК!

Всичко за Лига Европа и класиране в групата ТУК!

ЦСКА - РОМА 0:3
0:1 Черки (45), 0:2 Черки (52), 0:3 Скардиня (89)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев, 8.Тодор Тимонов, 14.Светослав Петров, 5.Тодор Янчев, 19.Апостол Попов (72 - Руи Мигел), 21.Коста Янев, 22.Мишел Платини, 52.Йордан Минев, 77.Спас Делев (79 - Йордан Тодоров)

Рома: 1.Богдан Лобонц, 3.Марко Андреоли, 7.Давид Писаро (46 - 33.Матео Бриги), 13.Марко Мота, 16.Даниеле де Роси, 17.Джон Арне Рийзе, 19.Жулио Баптища, 20.Симоне Перота, 24.Алесио Черки (74 - 42.Стефано Петинари), 29.Николас Бурдисо, 89.Окака Чука (80.Скардиня)

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Александър Ставрев (Македония)
Жълти картони: Петров, К. Стоянов (Ц), Окака Чука, Черки (Р)