Манчестър Юнайтед загуби с 0:1 домакинството си на Астън Вила от 16-ия кръг на Висшата лига. Така лудата събота в английския футбол продължи, след като по-рано през деня зрелищните срещи Челси - Евертън и Болтън - Манчестър Сити завършиха 3:3.

Футболистите на Юнайтед и Вила не успяха да си отбележат много голове, но пък за сметка на това срещата в Манчестър бе изключително интригуваща от първата минута до последния съдийски сигнал.

Цял мач за гостите от Бирмингам игра Стилиян Петров, а Димитър Бербатов бе оставен от Сър Алекс на пейката. Митко се появи на терена в 63-ата минута, а до края можеше да вкара и гол. Двубоят се игра пред малко повече от 75 000 зрители на стадион "Олд трафорд".

Астън Вила нямаше победа в "Театъра на мечтите" от далечната дата 5 ноември 1983 година, но днес избраниците на Мартин О`Нийл успяха да прекъснат черната серия.

Заради поражението Манчестър Юнайтед пропусна открилата се възможност да се изравни с лидера Челси. "Сините" от Лондон останаха на върха с 37 точки, а "червените дяволи" са втори с 34 в актива си. Астън Вила събра 29 и се озова на третата позиция във временното класиране. Арсенал вече е четвърти с 28.

В 21-ата минута гостите от Бирмингам откриха резултата. Габриел Агбонлахор се разписа с глава, засичайки центриране отляво на Ашли Йънг. Нападателят на Астън Вила бе изпуснат в малкото наказателно поле от Уес Браун и Неманя Видич и наказа Томас Кушчак. Четири минути след това Уейн Рууни получи жълт картон от съдията Мартин Аткинсън, който счете, че националът на Англия симулира за дузпа. Нападатеялт нахлу опасно в наказателното поле на гостите и след съприкосновение на Люк Йънг падна на земята.

В 30-ата минута удар от близко разстояние на Рууни разстресе вратата на Вила, след като топката се отби в напречната греда. До почивката шанс да вкара изравнително попадение имаше и Райън Гигс, но Брад Фридъл успя да опази мрежата си суха.

В 59-ата минута Майкъл Карик можеше да изравни, но прати топката покрай дясната греда на вратата на гостите.

В 63-ата минута Сър Алекс замени Парк Джи Сунг с Димитър Бербатов. Така домакините в този момента заиграха с трима нападатели в лицето на Митко, Майкъл Оуен и Уейн Рууни. В 68-ата в игра за Юнайтед се появи и Дарън Гибсън, заменяйки Андерсон.

В 71-ата минута Рууни пусна топката към Димитър Бербатов в наказателното поле на гостите, но Брад Фридъл внимаваше и успя да я изчисти преди Митко да стигне до нея. Малко след това Бербо опита да отбележи със странична ножица. Оуен пусна по дясното крило на Майкъл Карик, който центрира към Митко, но той не успя да нацели топката.

В 80-ата минута Стюърт Даунинг изби топката от голлинията след удар с глава на Неманя Видич. Четири минути преди края на мача Брад Фридъл се намеси решително, избивайки в корнер удар на Димитър Бербатов. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 0:1
0:1 Габриел Агбонлахор (21)

Манчестър Юнайтед: Томас Кушчак, Уес Браун, Неманя Видич, Патрис Евра, Майкъл Карик, Дарън Флетчър, Андерсон (68-Дарън Гибсън), Антонио Валенсия, Райън Гигс (46-Майкъл Оуен), Парк Джи Сунг (63-Димитър Бербатов), Уейн Рууни
Резерви: Бен Фостър, Габриел Обертан, Дарън Гибсън, Ритчи Де Лает, Дани Уелбек, Майкъл Оуен, Димитър Бербатов

Астън Вила: Брад Фридъл, Люк Йънг, Ричард Дън, Карлос Куеяр, Стивън Уорнък (62-Джеймс Колинс), Ашли Йънг, Джеймс Милнър, Стилиян Петров, Стюърт Даунинг (81-Найджъл Рио-Кокър), Гейбриъл Агбонлахор, Емил Хески (74-Джон Карю)
Резерви: Брадли Гузан, Стив Сидуел, Джон Карю, Фабиан Делф, Найджъл Рио-Кокър, Хабиб Бейе, Джеймс Колинс

Манчестър, "Олд Трафорд" - 75 130 зрители
Съдия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед); Люк Йънг (Астън Вила)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ

От 12 декември (събота)
Сток Сити – Уигън 2:2
0:1 Емерсон Бойс (15), 1:1 Тунджай Санлъ (37), 1:2 Мейнор Фигероа (72), 2:2 Райън Шоукрос (74)

Бирмингам – Уест Хям 1:0
1:0 Лий Бойър (52)

Болтън – Манчестър Сити 3:3
1:0 Иван Класнич (12), 1:1 Карлос Тевес (28), 2:1 Гари Кейхил (44), 2:2 Мика Ричардс (45), 3:2 Иван Класнич (53), 3:3 Карлос Тевес (77)

Бърнли – Фулъм 1:1
0:1 Боби Замора (50), 1:1 Уейд Елиът (60)

Челси – Евертън 3:3
0:1 Петър Чех (12-автогол), 1:1 Дидие Дрогба (18), 2:1 Никола Анелка (23), 2:2 Якубу Айегбени (45), 3:2 Дидие Дрогба (59), 3:3 Луис Саха (64)

Хъл Сити – Блекбърн 0:0

Съндърланд – Портсмут 1:1
1:0 Дарън Бент (23), 1:1 Юнес Кабул (90)

Тотнъм – Уулвърхемптън 0:1
0:1 Кевин Дойл (3)

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 0:1