Атлетико (Мадрид) се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, въпреки че допусна домакинска загуба с 0:3 от Порто в мач от Група „D” на Шампионската лига.

Порто и Челси вече се бяха класирали, докато „дюшекчиите” водеха битка с АПОЕЛ за място в Лига Европа. Атлетико стигна до целта си, след като кипърският тим направи 2:2 с Челси на „Стамфорд Бридж”.

Бруно Алвеш откри резултата на „Висенте Калдерон” още във втората минута, когато се извиси над защитата и се разписа с глава. Радамел Фалкао удвои 13 минути по-късно, когато бе точен при добавката на удар на Фусиле.

Диего Форлан и Клебер Сантана пропуснаха удобни положения за Атлетико, преди акробатичен удар на Серхио Агуеро да мине встрани от вратата. „Дюшекчиите” претендираха за дузпа срещу Шимао Саброса точно преди почивката, но вместо това португалецът получи жълт картон за симулация.

Домакините показаха липса на идеи в атака през второто полувреме и особено след смяната на Агуеро веднага след почивката.

Хълк вкара трети гол за Порто в 77-ата минута и това принуди феновете на Атлетико да започнат да напускат стадиона, като по пътя си за изходите освиркваха играчите на любимия си клуб.

Челси завърши на първо място в групата с 14 точки от шест мача. Порто остана втори с 12. Атлетико е трети с три точки, колкото има и четвъртият АПОЕЛ (Никозия)./БЛИЦ

Атлетико (Мадрид) – Порто 0:3
0:1 Бруно Алвеш (2), 0:2 Радамел Фалкао (15), 0:3 Хълк (77)

Атлетико (Мадрид): 1.Серхио Асенхо, 2.Хуан Валера (46-3.Антонио Лопес), 16.Хуанито, 21.Луис Переа, 18.Алваро Домингес, 11.Макси Родригес (68-19.Хосе Антонио Рейес), 12.Пауло Асунсао, 23.Клебер Сантана, 20.Шимао Саброса, 7.Диего Форлан, 10.Серхио Агуеро (48-9.Хосе Мануел Хурадо)

Порто: 1.Елтон, 13.Фусиле, 16.Майкон (59-21.Кристиан Сапунару), 2.Бруно Алвеш, 15.Алваро Перейра, 8.Диего Валери (62-6.Фреди Гуарин), 25.Фернандо, 3.Раул Мейрелеш, 12.Хълк, 9.Радамел Фалкао (70-17.Силвестре Варела), 10.Кристиан Родригес