Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов влезе като резерва при изразителната победа на Манчестър Юнайтед като гост на Уест Хям с 4:0. Сър Алекс Фъргюсън започна двубоя само с един чист нападател в лицето на Уейн Рууни, а Митко се появи на терена в 67-ата минута на мястото на Дарън Гибсън. След успеха Манчестър Юнайтед се доближи само на 2 точки от лидера Челси, който обаче по-късно гостува на Манчестър Сити. Уест Хям не успя да продължи хубавата си серия да вкарва гол в последните 10 мача във Висшата лига.

В 25-ата минута опитният Гари Невил бе заменен принудително, тъй като разтегна и не успя да продължи двубоя. С това проблемите за Сър Алекс в защита се увеличиха още повече, след като той не можеше да използва Неманя Видич и Рио Фърдинанд.

“Червените дяволи” поведоха в резултата едва в последната минута на първото полувреме. След центриране в наказателното поле на домакините Дани Габидон изчисти топката към дъгата, там тя бе овладяна от Пол Скоулс, ветеранът излъга Радослав Ковач и със страхотен удар вкара в сглобката на вратата.

През втората част домакините сякаш излязоха пречупени от попадението и инкасираха нови три гола във вратата си. В 61-ата минута Райън Гигс напредна отляво, подаде на Гибсън пред наказателното поле, който с далечен удар вкара за 2:0. В 67-ата минута Митко Бербатов влезе в игра на мястото на Гибсън. Само минута след това Евра пропусна да реализира, след като проби отляво, влезе в наказателното поле, но стреля на сантиметри покрай вратата.

В 71-ата минута Манчестър Юнайтед вкара за 3:0. Гигс подаде към Андерсон вляво в наказателното поле, той центрира прострелно и на задната греда Антонио Валенсия направи резултата класически. Само минута след това и Уейн Рууни записа името си сред голмайсторите. Бербо овладя топката пред наказателното поле, подаде надясно, откъдето последва центриране и Рууни сам срещу вратаря на “чуковете” не сгреши за крайното 4:0. В 73-ата минута мениджърът на Уест Хям Джанфранко Дзола смени титулярния страж Роб Грийн и на негово място влезе унгарският младок Питър Къръч.

В 77-ата минута домакините имаха шанс да върнат едно попадение, но Станислас не успя да намери целта, след като бе оставен непокрит малко вдясно в наказателното поле./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ

В събота, 5 декември
Уест Хям – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Скоулс (45), 0:2 Дарън Гибсън (61), 0:3 Валенсия (71), 0:4 Рууни (72)

Портсмут – Бърнли 2:0
1:0 Хрейдерсон (65), 2:0 Диндан (84)

Арсенал – Сток Сити 2:0
1:0 Аршавин (26), 2:0 Рамзи (79)

Астън Вила – Хъл Сити 3:0
1:0 Дън (13), 2:0 Милнър (29), 3:0 Карю (88-д)

Блекбърн – Ливърпул 0:0

Уигън – Бирмингам 2:3
1:0 Н`Зогбия (33), 1:1 Ларсон (61), 1:2 Бенитес (66), 1:3 Ларсон (72), 2:3 Гомес (89)

Уулвърхемптън – Болтън 2:1
1:0 Крадок (3), 2:0 Милияш (63), 2:1 Елмандер (79)

19:30 часа Манчестър Сити – Челси