Литекс се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. “Оранжевите” победиха с лекота Пирин (ГД) като гост с 4:0. Интересно е, че в края на срещата на терена заедно за първи път играха в официален мач близнаците Георги и Илия Миланови (родени на 19.02.1992 година), като Георги дори вкара последният гол в мача. Останалите попадения бяха дело на Сандриньо, Дормушали Саидходжа и Момчил Цветанов.

Още в 13-ата минута Литекс поведе в резултата с 1:0. Диего центрира от ляво от корнер, вратарят на Пирин Юсев улови топката, но я изпусна и намиращият се на няколко метра от голлинията Сандриньо откри. В 24-ата и 30-ата минути Близнаков на два пъти стреля опасно, но топката мина над вратата на Тодор Тодоров. Седем минути Дормушали Саидходжа удвои, след като получи пас от падналия на терена Йеленкович.

В 68-ата минута Момчил Цветанов направи 3:0. В последната минута на мача и игралият добре Георги Николов направи 4:0, след асистенция на Сандриньо.

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли на 8 декември./БЛИЦ

ПИРИН (ГД) – ЛИТЕКС 0:4
0:1 Сандриньо (13), 0:2 Саидходжа (37), 0:3 Цветанов (68), 0:4 Г. Миланов (90)

Пирин ГД:
12.Юсев, 2.Катунчев, 3.Маджиров, 5.Гуцев, 10.Близнаков, 11.Мачков, 14.Моллов, 15.Лапантов, 17.Kалайджиев, 9.Шериф, 24.Крушовски (56 - Кръстев)

Литекс:
12.Тодоров, Бодуров, 22.Пл. Николов (72 - Илия Миланов), 6.Ив. Петков, 3.Занев, 10.Сандриньо, 23.Йеленкович (79 - Цветков), 28.Диего (61 - Миранда), 17.Г.Миланов, 27.Цветанов, 99.Саидходжа

1 -
Начало на мача. Теренът е в добро състояние, след като бе отложен вчера заради проливен дъжд.
5 - Саидходжа не успя да прехвърли вратаря, след като засече центиране на Пламен Николов
9 - Вратарят на Пирин изпуска топката, но играч на Литекс не реагира
13 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс. Георги Миланов центрира от корнер, вратарят не се намеси добре и Сандриньо откри резултата
24 -
Удар на Близнаков от над 20 метра минава над вратата на Литекс
31 - Отново Близнаков излиза на положение, но стреля покрай вратата
37 - ГОООЛ! 2:0 за Литекс. Йеленкович, лежейки на земята подаде на Саидходжа, който се възползва от объркването в наказателното поле и простреля Юсев за 2:0
45 -
Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
50 - Йеленкович извежда Миланов очи в очи с вратаря, но нападателят стреля в тялото му
60 - Хубава атака за Литекс, но Диего е в засада
68 - ГОООЛ! 3:0 за Литекс. Резервата Миранда центрира и Момчил Цветанов вкара красив гол с удар от въздуха
77 - Пропуск на Момчил Цветанов, който от няколко метра стреля в тялото на вратаря
90 - ГОООЛ! 4:0 за Литекс. Сандриньо изведе Георги Миланов, който технично прехвърли вратаря за 4:0