Атлетико (Мадрид) се доближи на крачка от спечелването на място в Лига Европа, след като направи 1:1 при гостуването си на АПОЕЛ (Никозия) в мач от Група „D” на Шампионската лига.

Ненад Миросавлиевич засече ниско центриране на Нектариос Александру в петата минута и дада аванс на АПОЕЛ. Атлетико изравни нв 62-ата минута, когато Шимао от 20 метра посрещна топката, избита от вратаря Дионисион Хиотис след удар на Хосе Мануел Хурадо.

Атлетико е на трето място в класирането на групата с три точки, една повече от АПОЕЛ. И двата тима загубиха шансовете си за прогрес в Шампионската лига./БЛИЦ

АПОЕЛ (Никозия) - Атлетико (Мадрид) 1:1
1:0 Миросавлиевич (5), 1:1 Шимао (63)

АПОЕЛ (Никозия): 22.Дионисиос Хиотис, 7.Савас Пурсаитидис, 3.Пауло Жорже, 24.Христо Контис, 19.Мариос Елиа (70-37.Марио Брешка), 11.Камил Косовски (77-21.Марчин Жевлаков), 26.Нуно Мораиш, 33.Христостомос Михаил (71-Йост Брьорсе), 29.Нектариос Александру, 23.Елио Пинто, 30.Ненад Миросавлиевич

Атлетико (Мадрид): 1.Серхио Асенхо, 17.Томаш Уйфалуши, 16.Хуанито, 21.Луис Переа, 18.Алваро Домингес, 9.Хосе Мануел Хурадо (79-11.Макси Родригес), 23.Клебер Сантана, 6.Игнасио Камачо, 20.Шимао Саброса, 7.Диего Форлан (87-19.Хуан Антонио Рейес), 10.Серхио Агуеро