Милан и Олимпик (Марсилия) ще изчакат мачовете от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига, за да разберат по-нататъшната си съдба в турнира, след ката в мач от Група „С” завършиха 1:1 на „Джузепе Меаца”.

„Росонерите” са с точка повече от тима на Дидие Дешан и една победа над ФК Цюрих като гост ще класира италианския тим на осминафиналите. Олимпик (Марсилия) от своя страна приема Реал (Мадрид).

Милан, който бе спечелил с 2:1 при гостуването си в Марсилия, откри резултата в 10-ата минута, когато нападателят Марко Бориело преодоля Габриел Хайнце и прониза Манданда.

Авансът не се задържа дълго, тъй като защитата на „червено-черните” бе също толкова неориентирана като и тази на гостите, и Лучо Гонсалес изравни в 16-ата минута. През второто полувреме играчите на Олимпик на два пъти удряха гредите./БЛИЦ

Милан - Олимпик (Марсилия) 1:1
1:0 Бориело (10), 1:1 Лучо Гонсалес (16)

Милан: 1.Дида, 44.Масимо Одо (28-20.Игнацио Абате), 33.Тиаго Силва, 13.Алесандро Неста, 15.Джанлука Дзамброта, 23.Масимо Амброзини, 10.Кларънс Зеедорф, 21.Андреа Пирло, 7.Алешандре Пато, 22.Марко Бориело, 80.Роналдиньо

Олимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 24.Лоран Бонар, 21.Сулейман Диавара, 19.Габриел Хайнце, 3.Тайе Тайво, 6.Едуард Сисе, 7.Беноа Шейру (86-23.Фернандо Мориентес), 18.Фабрис Абриел, 8.Лучо Гонсалес (66-14.Бакари Коне), 9.Брандао, 11.Мамаду Нианг (73-10.Хатем Бен Арфа)