Гол с глава на Никола Анелка през второто полувреме донесе на Челси победата с 1:0 над Порто като гост и гарантира на „сините” първото място в Група „D” на Шампионската лига кръг преди края.

В 69-ата минута Юрий Жирков намери Флоран Малуда по лявото крило и французинът центрира към своя сънародник Анелка, който бе оставен непокрит, за да се разпише.

Порто, който също като Челси се бе класирал за осминафиналите, изтърва най-чистото си положение през първото полувреме, когато аржентинският халф Фернандо Белуши удари гредата над Петър Чех.

Английският тим показаха по-динамична игра в началото на второто полувреме и в 52-ата минута Деко почти вкара на бившия си тим, когато овладя неудачно изчистване на Роландо, но стреля неточно./БЛИЦ

Порто - Челси 0:1
0:1 Анелка (70)

Порто: 24.Бето, 21.Кристиан Сапунару (79-19.Ернесто Фариас), 14.Роландо, 2.Бруно Алвеш, 15.Алваро Перейра, 7.Фернандо Белуши (71-6.Гуарин), 25.Фернандо, 3.Раул Мейрелеш, 17.Силвестре Варела (60-12.Хълк)), 9.Радамел Фалкао, 10.Кристиан Родригес

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 6.Рикардо Карвальо, 26.Джон Тери, 18.Юри Жирков, 13.Михаел Балак (68-5.Майкъл Есиен), 12.Джон Оби Микел, 20.Деко (76-10.Джо Коул), 15.Флоран Малуда, 39.Никола Анелка, 11.Дидие Дрогба